VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 16. kolo extraligy: Zvolen - Svidník

MVK Lokomotíva Zvolen - TJ Slávia Svidník 3:0 (22, 21, 17)

Do prvého setu nastúpili obidve družstvá ustráchane a začiatok setu mal vyrovnaný priebeh. Až do stavu 4:4 si družstvá strážili svoje body a žiadnemu zo súperov sa nedarilo vytvoriť si viacbodový náskok. Za tohto stavu však Svidníčania pokazili dve podania po sebe, a tak pomohli súperovi utrhnúť si dva body. Výbornou hrou na sieti a hlavne útokmi stredom siete sa Zvolenčania ujali vedenia 13:9. Pri podaní Macka sa Svidníčanom podarilo vyrovnať stav stretnutia na 16:16, no následne nezvládli výborne rozobratú bodovku, čím sa mohli ujať vedenia v sete. Za tohto stavu zaúradoval rozhodca, ktorý smeč Martina Vokála do ihriska posúdil ako out, pričom súper na bloku túto loptu ešte aj viditeľne tečoval. Hneď na to odpískal Svidníčanom zlé postavenie, čo domácich posunulo do trojbodového vedenia. Zvolenčania si takto vybudovaný náskok po bode udržiavali až do konečného výsledku 25:22.

Hra Svidníčanov v začiatku druhého setu bola poznačená obrovskou nesústredenosťou vo všetkých herných činnostiach. Po zbytočných nevynútených chybách si Zvolenčania vybudovali trojbodový náskok hneď v úvode setu. Tréneri hostí skúšali výmenu nahrávačov, no ani to nepomohlo v zmene herného prejavu Svidníčanov. Za stavu 12:8 pre domácu lokomotívu došlo k zmene v celku hostí na poste univerzála, keď Martina Vokála vystriedala nová posila Peter Tholt. Táto zmena priniesla v hre Svidníčanov značné oživenie, no stiahnutie náskoku hostí priniesol až príchod Michala Rajdugu na ihrisko, ktorý vystriedal na poste smečiara Romana Németha. Za stavu 17:15 pre Zvolen sa zranilo libero Svidníčanov Ľuboslav Soták. V tejto fáze hry dominovala na ihrisku nová akvizícia Zvolena, ktorá doplnila súpisku tohto družstva len vo štvrtok Július Šabo. Výborne hral v útoku, v poli a na bloku. Ak priamo blokom nezastavil útočiacich Svidníčanov ich útoky nadrážal a jeho spoluhráči v poli tieto nadrazené lopty bez problémov spracovávali.

Do tretieho setu Svidníčania nastúpili najkoncentrovanejšie v celom zápase. Dokonca sa v začiatku setu ujali vedenia 5:4. Zo strany Svidníčanov to však bolo všetko. Zvolenčania vynikajúco bránili a bez problémov si prihrávali slabučké podania hráčov hostí. Výborný príjem im umožňoval kombinovať v útoku. Vzhľadom na slabučké podania Svidníčanov sa stredom siete mohol bez problémov presadzovať Šabo, ktorý ponad bloky brániacich Svidníčanov bez problémov kládol lopty do zadnej časti ihriska. Tento bývalý reprezentant bol kľúčovým hráčom domácich a v prípade, že sa Svidníčanom podarilo stiahnuť náskok domácich, vzal na seba zodpovednosť a otočil vývoj zápasu v prospech svojho celku. Tréneri Svidníčanov sa snažili kombinovať a na ihrisku sa postupne objavili všetci hráči, ktorých mali k dispozícii. Nenašli však žiadnu zbraň, ktorou by zvrátili priebeh zápasu. Tak sa Svidníčania lúčili so Zvolenom hladkou prehrou 3:0.

Zostava Svidník: Kseňák, Vokál, Németh, Drobňák, Skasko, Macko, Soták (libero). Striedali: Závacky, Barlík, Rajduga, Tholt, Gut.