VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 17. kolo extraligy: STU Bratislava - Svidník

STU Bratislava - VK Slávia Svidník 3:0 (21, 12, 26)

Po hladkej prehre vo Zvolene Svidníčania prenocovali v Nitre a po doobedňajšom tréningu v nedeľu nastúpili proti STU Bratislava. Do zápasu nastúpili veľmi dobre, keď kvalitným podaním odtlačili súpera do siete a následnými dobrými blokmi sa hneď v úvode ujali vedenia 3:1. Nepochopiteľne však poľavili na podaní, čo súper hneď využil, zlepšil príjem a následne obrátil priebeh zápasu. V tejto fáze a nedarilo ani smečiarom Svidníka, keď sa nedokázali presadiť ani proti súperovým jednoblokom. STU výborne kombinovali a tieto kombinácie efektne zakončovali. V závere setu sa Svidníčanom podarilo stiahnuť náskok domácich na jeden bod, no dvomi vlastnými chybami (smeč stredom siete do outu a pokazené podanie) sa o možnosť zmeniť vývoj zápasu pripravili.

Do druhého setu Svidníčania nastúpili veľmi bojazlivo, čo sa odzrkadlilo aj na priebežnom skóre 8:2 pre domácich. Príčinou tohto stavu boli hlavne výborne zoskupené bloky domácich postavené proti útokom Svidníčanov, voči ktorým sa smečiari hostí nedokázali presadiť. Zároveň sa Svidníčania dopúšťali obrovského množstva nevynútených chýb. Za tohto stavu nastúpil na ihrisko Kseňák, ktorý striedal trápiaceho sa Závackého. Ten dostal hostí naspäť do zápasu a Svidníčanom sa podarilo znížiť stav stretnutia na 10:6. To však bolo zo strany Svidníčanov všetko. Mali problémy so základnými hernými činnosťami, a to sa prejavilo aj na výsledku zápasu. V konečnom zúčtovaní druhého setu hostia zaznamenali len 12 bodov, pričom značnú časť z nich si dali hráči STU svojimi chybami.

Rovnaký priebeh, ako priebeh všetkých víkendových zápasov, mal aj posledný set. Neschopnosť na všetkých postoch nezastúpila ani bojovnosť a snaha, lebo žiadna nebola. V tomto sete zaznamenal svoj prvý bod v zápase Macko, ktorý nevyužil možnosť potvrdiť svoje miesto v základnej zostave, keďže Škvarek na zápasy kvôli zraneniu nenastúpil. Miestami to dokonca vyzeralo akoby Svidník hral iba s jedným blokárom. Domáci si zo svojho súpera spravili trhací kalendár. Tréneri hostí sa snažili striedať, no nenašli nikoho, kto by chytil zodpovednosť do svojich rúk a otočil vývoj zápasu. Svidníčania už tradične nevedeli kvalitne podať, rovnako bezzubo to vyzeralo aj v útoku. V tomto sete sa Svidníčania ujali dokonca vedenia 15:12, to však bolo všetko. Domáci tento stav bez problémov otočili a v koncovke setu to už bolo 24:21 v prospech STU. Domáci však nevyužili tri mečboly a vlastnými chybami umožnili Svidníčanom zdramatizovať stav tohto setu. Hostia mali dokonca aj setbal. Vokálovým smečom do outu sa však šance na možný obrat v zápase vzdali, a tak nakoniec aj tento zápas jednoznačne prehrali.

Slávisti sa na dôležité zápasy vybrali s obrovskou motiváciou, potvrdiť tretie miesto v tabuľke, no vyrobili len veľkú hanbu, dokonca ich výkon na pôde STU pôsobil ako výsmech fanúšikom, ktorí ich prišli v Bratislave na tomto dôležitom zápase podporiť. Sklamali hlavne Rajduga, Macko a Németh, ktorí si kolektívny šport pomýlili s individuálnymi.

Zostava: Závacký, Vokál, Rajduga, Drobňák, Macko, Skasko, Soták (libero), Striedali: Tholt, Kseňák, Barlík, Németh.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.