VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 18. kolo extraligy: Nové Mesto - Svidník

Povinné víťazstvo realitou.

VK Nové Mesto nad Váhom - VK Slávia Svidník 1:3 (-22, 21, -19, -16)

Naši volejbalisti cestovali na posledný zápas základnej časti na pôdu momentálne posledného mužstva tabuľky slovenskej najvyššej súťaže Nového Mesta nad Váhom. Svidníčania tomuto súperovi majú čo vracať, pretože práve tento celok nás v uplynulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže vyradil vo štvrťfinále. Do Nového Mesta cestovali bez trojice Soták, Rajduga a Németh, kde hlavne posledný dvaja menovaný ostali doma kvôli nepresvedčivým výkonom z posledného víkendu. Vedenie VK Slávia Svidník sa tak rozhodlo dať šancu mladým juniorom Tomášovi Kimakovi a Jakubovi Romanovi.

Prvý set bol vyrovnaný a niesol v nervóznom duchu. Naši volejbalisti robili veľa chýb hlavne na podaní a príjme. Novomešťaňia si vedomí, že nemajú čo stratiť bušili hlavne na podaní, čo sa im celkom darilo a vyústilo to vo vyrovnaný záver. Vtedy za stavu 21:20 tréner slávie Michal Kudla, vytiahol výborne dvojstriedanie, keď zťiahol z ihriska v predu hrajúceho nahrávača Kseňáka za vysokého Vokala a namiesto doposiaľ hrajúceho Tholta na poste univerzála nasadil Závackého do zadu. Tým sme posilnili útok a hlavne obranu na sieti. Tento moment sa nakoniec stal rozhodujúcim, keď už spomínaný Vokal uspešne zautočil a následne sme výborne ubránili na sieti.

Do druhého setu sme vstúpili veľmi zle. Nevedeli sme si vôbec prihrať a hlavne na poste libera, kde dostal šancu Gut bolo miestami zle nedobre. Následne došlo k jeho zraneniu,keď si natiahol treslo a zrazu to s nami vyzeralo všelijako. Do toho päť pokazených podaní, s ktorým máme problémy už dlhšie a bolo 1:1 na sety.

No našťastie do tretieho setu namiesto slabo hrajúceho Škvareka (po zranení) nastúpil Macko, ktorý po veľmi slabom výkonne počas uplynulého víkendu si napravil reputáciu a hlavne veľmi dobre v tomto zápase hrajúcemu smečiarovi Barlikovi, naši dostali hru pod svoju kontrolu a zaslúžene doviedli nasledujúce dva sety do úspešného konca. Svidníčania si tak splnili cieľ a po víťazstve 3:1 si tak odniesli veľmi dôležité body do tabuľky, ktoré sa rátajú do konečného umiestnenia.

Michal Kudla (tréner Slávie): Zápas mal priemernú úroveň, pretože sa stretli dve družstva s rozlišnými ambíciami a taktiež podmienkami. Až na tej jeden set sme mali počas celého zápasu hru pod kontrolou. Výkon ktorý sme podali stačil na víťazstvo, ale celkovým herným prejavom sme neoslnili. Hráči robia ešte stále strašne veľa individuálnych chýb, ktorých sa musíme v budúcnosti ak chceme byť úspešní vyvarovať.

Zostava: Kseňák, Tholt, Gut, Skasko, Škvarek, Barlík, Drobňák (Macko, Závacký, Vokál), Kimak, Roman

Naši volejbalisti tak v konečnom zúčtovaní obsadili piatu priečku o jeden set za STU Bratislava. Súťaž sa teraz rozdelí do dvoch skupín. K prvej, ktorú tvoria prví traja čiže VKP, Nitra a Púchov sa pridá Humenné, ako účastník stredoeurópskej ligy. Druhú budú tvoriť ostatné družstvá, medzi ktorými sa rozhodne o vypadavajúcimi a tými, ktorý budu hrať play off s nasadenými z prvej skupiny. Tým, že sa Svidníčania nedostali do tej prvej, tak musia zabrať v spodnej časti, aby dosiahli čo najlepšie umiestnenie a vyhli tak silnému z dvojice Humenné a VKP hneď vo štvrťfinále. V každom prípade si svidnický divák príde po dlhšej odmlke na svoje už 9 januára, keď na našej palubovke privítame Slovenských juniorov z Trenčína. Ti pri poslednej medzinárodnej konfrontácii vyhrali turnaj v Bojniciach, keď za účasti Česka, Maďarska a Poľska tento turnaj vyhrali. Mame sa načo tešiť.