VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 4. kolo extraligy: Bratislava - Svidník

VKP Bratislava – TJ Slávia Svidník 3:0 (25: 19, 25:21, 25:14)

Napriek najlepšiemu výkonu sezóny hladká prehra

Po prehre Svidníka, ktorá znamenala ich vypadnutie zo Slovenského pohára vo volejbale, cestovali hráči VK Slávie Svidník na svoj ďalší extraligový zápas do Bratislavy. Tu sa na palubovke PKO stretli s tunajším družstvom a desaťnásobným majstrom Slovenska bratislavským VKP. Do Bratislavy však necestovali v plnej zostave. Pre chorobu na zápas necestoval tréner Evald Štofík. Družstvo tak viedol jeho asistent Michal Kudla, na ihrisko kvôli zranenému prstu z posledného zápasu nemohol nastúpiť ani Pavol Barlík. Zato sa však na ihrisku objavila posila na nahrávke Ľuboš Závacký, ktorého na federácii len ráno zapísali na súpisku družstva. Práve na horúcej pôde PKO maj svoju extraligovú premiéru.

Pomocou pre hostí bolo niekoľko desiatok Svidníčanov vyzbrojených trúbkami. Tých sa na zápas prišlo pozrieť a povzbudiť svojich niekoľko desiatok.

Do prvého setu nastúpili Slávisti značne motivovaní. Na ich hre sa vôbec neprejavovala dlhá cesta, ktorú od skorých ranných hodín absolvovali. Aj keď Svidníčania od začiatku setu prehrávali, stále to bolo len o jeden- dva body. V závere setu Macka vymenil na bloku Rado Škvarek, no ani on nedokázal odvrátiť prehru v tomto sete.

Nezmenená zostava nastúpila aj do druhého setu a znovu sa pustili do súpera z Bratislavy bez akéhokoľvek rešpektu. V tomto sete sa konečne spamätal aj Michal Rajduga, ktorý namiesto „buchiet“ ktoré „piekol“ v posledných zápasoch ukázal zopár nádherných razantných úderov, aj keď ani v tomto sete sa nevyhol týmto „pekárenským“ herným činnostiam. Aj po výbornej nahrávke a našliapnutí na smeč loboval vysoko ponad bloky súpera, čo hráči v poli prihrávali prstami. V tomto sete Svidníčania aj párkrát viedli, no súper stále dotiahol a vyrovnal. V závere dejstva zahrali výborne Vokál so Škvarekom, ktorí svojimi blokmi takmer úplne vymazali súperových smečiarov. Za stavu 22:20 pre VKP sa po nádhernej výmene presadili smečom domáci. Hneď na to sa po tvrdom podaní a príjme Németha presadil smečom z hlavného kolíka Rajduga. Po ľahkom podaní hostí však predviedli krásnu kombináciu zakončenú tvrdým úderom domáci, čím sa dostali do prvého setbalu. Ten následne bodom priamo z podania, keď doposiaľ výborne hrajúci Ľubo Soták, pálkoval do outu. V tomto sete akosi nahrávač pozabudol na Martina Vokála, ktorému sa proti policajtom v prvom sete darilo takmer bez problémov presadzovať.

V rovnakom duchu sa začal aj tretí set, ktorý sa ťahal po bodíkoch na oboch stranách až do stavu 5:5. Za tohto stavu sa domácim podarilo vytvoriť si štvorbodový náskok. Táto skutočnosť im pridala ešte viac sebavedomia a pritvrdili na podaní, ktoré sa im mimoriadne darilo. Razantným podaním znemožnili kombináciu hostí, čo následne využívali v obrane a svoj náskok zvýšili až na 17:9. Keď hosťom nepomohli k zastaveniu domácich ani dva oddychové časy rozhodol sa tréner k zmene na ihrisku. Namiesto výborne hrajúceho Ľuboša Zaváckého (8) vystriedal na ihrisku Marek Kseňák a Radovana Škvareka na bloku Ľuboš Macko. Aj napriek výborným útokom univerzála Martina Vokála sa však už Svidníčanom nepodarilo dotiahnuť náskok súpera a aj v tomto sete nakoniec prehrali.

Aj napriek, na prvý pohľad hladkej prehre, diváci zo Svidníka ocenili výkon svojich hráčov jednohlasným skandovaním „ďakujeme“. Výkon Slávistov bol v tomto zápase neporovnateľne lepší ako v predchádzajúcej sérii s Prešovom. No stále im chýba potrebné sebavedomie, ktorým hráči súpera niekedy až prehnane prekypovali. V prvých dvoch setoch nechýbalo veľa a mohli si víťazstvá v spomínaných setoch pripísať na svoju stranu a zápas sa mohol vyvíjať úplne ináč.