VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 5. kolo extraligy: Svidník - Nitra

VK Slávia Svidník - VK Ekonóm SPU Nitra 0:3 (-25, -21, -21)

Už počas rozcvičky pred zápasom s aktuálne prvým družstvom v tabuľke Nitrou, bolo na svidníckych volejbalistoch vidieť, že chcú tento zápas vyhrať. V ich pohyboch dominovala dynamika, nabudenie na zápas a obrovská motivácia.

Začiatok prvého setu priniesol asi najkrajší volejbal, aký v tejto sezóne Svidníčania vyprodukovali. Ľubo Závacký na nahrávke prvý krát pred domácim publikom výborne kombinoval a pri celkom slušnej prihrávke mohol v útoku miestami počítať až s piatimi hráčmi. Jeho strieľané nahrávky priniesli prepotrebné zrýchlenie hry no hlavne nápad a kreativitu. Svidníčania predviedli zopár krásnych kombinácií, ktorými sa im podarilo rozhodiť bloky súpera a pre oko diváka aj efektne zakončiť. V polovici setu však akoby ktosi prepol vypínač a domáci sa vrátili k tomu čo predvádzali v predchádzajúcich zápasoch. Hostia prečítali domácich v hre stredom siete, o ktorý sa Svidníčania pokúsili len zriedkavo. Keďže Nitrania prestali brať vážne fingujúce útoky blokárov mali tak dostatok času sústrediť sa na útoky domácich z kolíkov. Svetlou výnimkou bol útok Tomáša Skaska, ktorý delovkou takmer vyrazil parkety na súperovej strane ihriska. To už ale pán Tréner Peter Kalný rozohral striedaniami priam šachovú partiu. Neustálymi výmenami hráčov na ihrisku reagoval na jednotlivé herné situácie. Snažil sa eliminovať nie len silné, ale aj maximálne využiť slabé stránky v hre Svidníčanov. Výborne sa mu to darilo a tak aj napriek dobrému výkonu Svidníčania na domácej palubovke na prvý pohľad hladko prehrali. Je však viac ako isté, že tak ako v zápase proti VKP, Svidníčanom nechýbalo veľa snáď len troška šťastia, alebo zmena taktiky a tieto ťažké zápasy mohli dopadnúť úplne inak. Svidníčania však majú na domácej palubovke siedmeho hráča. Fantastické publikum, ktoré ich ženie v pred a navyše im ho závidia všetky extraligové družstvá.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.