VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 6. kolo extraligy: Púchov - Svidník

VŠK Púchov – VK Slávia Svidník 3:2 (19:25, 19:25, 25:19, 25:21, 18:16)

Začalo to ako rozprávka...

Po domácej prehre s Nitrou sa v nedeľu hráči VK Slavie Svidník predstavili v Púchove. Púchov si zatiaľ v priebežnej tabuľke držal tretie miesto za Nitrou a VKP a tesne pred štvrtým Prešovom. Po troch prehrách v rade, aj keď s najväčšími favoritmi súťaže si na svoje konto nutne Svidníčania potrebovali pripísať víťazstvo. Hráčov Svidníka do zápasu viedol Michal Kudla.

Do prvého setu nastúpili slavisti bez akéhokoľvek rešpektu a súpera zatlačili do hlbokej defenzívy. Prvý technický oddychový čas bol za stavu 8:2 pre Svidníčanov. Tí si udržiavali troj , štvor bodový náskok až do konca prvého setu. V tomto sete sa bodovali všetci hráči, čo svedčí o výbornom kolektívnom výkone. Za zmienku stojí hlavne hra Tomáša Skaska, ktorý v tomto ste zaznamenal na blokára úctyhodných deväť bodov. Štyri blokom, ostatné v útoku.

Svidníčania pokračovali v rovnako dobrej hre aj v druhom sete. Výborne podávali a zasa ušli súperovi na 8:2. Tento stav domácich značne znervóznil a začali chybovať vo všetkých herných činnostiach. Problém mali hlavne s podaním taktiež v útoku trafiť ihrisko. Dosvedčujú to aj štatistiky, keď v tomto sete dali Svidníčania len 13 bodov. Zvyšných 12 si dali Púchovčania sami. Takmer polovicu bodov (šesť) Svidníčanov dal v tomto sete Martin Vokál.

V treťom sete Svidníčania znovu viedli 8:6. Za tohto stavu však domáci začali lepšie podávať, čo v zapätí znamenalo zhoršenú prihrávku Svidníčanov. Výborným podaním a hlavne skonsolidovaním obrany na sieti utiekli Púchovčania na 14:9. Tento náskok už nepustili z rúk a postupným otáčaním dotiahli set do víťazného konca. Slabšia prihrávka sa odrazila aj v útoku. Svidníčania v tomto sete vlastnou hrou zaznamenali len 9 bodov. Zvyšne im na ich konto pripísali chybujúci hráči súpera.

Aj vo štvrtom sete Svidníčania neustále viedli. Vyrovnaná hra priniesla zaujímavé momenty na oboch stranách. Svidníčania sa blížili ku koncovke no za stavu 18:16 zaznamenali Púchovčania šnúru siedmich bodov. Tým zvrátili priebeh setu na 23:18. Svidníčania sa v závere zmohli len na kozmetickú úpravu prehraného setu.

Tajbrejk je pri takto vyrovnaných družstvách viac vecou šťastia a o jednej, dvoch vydarených loptách. Toto platilo aj pre tento zápas. Domáci v rozhodujúcom sete viedli 3:2 a 8:5. Svidníčanom sa podarilo vyrovnať na 10:10 a ujať sa vedenia 13:12. Záver zápasu však lepšie zvládli Púchovčania, keď sa im podarilo odvrátiť tri mečbaly, ktoré mali hostia zo Svidníka. Púchovčanom sa na druhej strane podarilo využiť hneď prvý.

Zostava Svidníka:
Marek Kseňák, Martin Vokál, Radovan Škvarek, Tomáš Skasko, Michal Rajduga, Roman Németh, Ľubo Soták (libero) Striedali: Ľuboš Macko, Tomáš Gut, Ľuboš Závacký, Juraj Drobňák, Pavol Mihaľko

-che-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.