VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 7. kolo juniori: Prešov - Svidník

Prešov – VK Slávia Svidník
3 : 2 (11, -21, 18, -17, 11) a 3 : 0 (21, 22, 25)

Za prehru svidníckeho A-čka v Prešove sa pokúsili v sobotu revanšovať naši juniori, aj keď domáci, ktorí vedú juniorsku tabuľku, boli tentokrát v pozícii jasného favorita. Vo vyrovnanom stretnutí bohužiaľ Svidničania ťahali za kratší koniec.

Hostia začali viacerými chybami v útoku, náskok Prešova rýchlo narastal a za 16 minút bolo po prvom sete. Od tohto momentu sa začala bitka o každú loptu, hostia bojovali s plným nasadením a obe družstvá predvádzali výborný volejbal. Nebyť niekoľkých zaváhaní v útočnej fáze v treťom a piatom sete, mohli sa z cenného víťazstva tešiť hostia.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom zápase, súperi sa predháňali v obetavých zákrokoch v poli a nedarovali si nič na sieti. Svidničania mali všetky sety rozohrané na víťazstvo, domáci ale výbornou obranou na sieti dokázali zvrátiť aj vedenie hostí 19:14 v prvom a 16:10 v treťom sete, k čomu im svidnícki hráči tiež občas dopomohli menšou kreativitou a dôrazom v útoku. Bodovo exceloval J. Roman (26 bodov v prvom a 15 v druhom zápase), množstvo čiernej roboty odviedol libero M. Olejár.

Zostava Svidníka: Sušina, J. Roman, A. Slivovič, T. Kimák, Kurilec, Fečko, libero M. Olejár (Bibko, M. Pavelčák, M. Roman)

V nedeľu privíta Svidník v dôležitom stretnutí Starú Ľubovňu.