VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 7. kolo extraligy: Svidník - Zvolen

VK Slávia Svidník – MVK Lokomotíva Zvolen 3:0 (23, 19, 23)

Volejbalisti Volejbalového klubu Slávia Svidník po prvýkrát na domácej palubovke nastúpili pod vedením Michala Kudlu, súčasného športového riaditeľa klubu a doterajšieho asistenta bývalého hlavného trénera Evalda Štofíka. Ich súperom boli Zvolenčania, ktorí v aktuálnej tabuľke boli iba o bod pred Svidníčanmi. Opäť preplnená hala a už tradične neustále neúnavný fan klub a povzbudzujúca hala vytvorili opäť skvelú športovú atmosféru.

Prvý set začali na podaní hostia a získali prvé dva body. Aj napriek ulievke Skasku, smeči Németha a Vokála súper stále viedol. Prvé vyrovnanie v tomto úvodnom sete bodom z podania zariadil Skasko. Svidníčanov po prvýkrát do vedenie v tomto sete dostal ďalší bod z podania z ruky Vokála. Ten pridal aj druhé dobré podanie a bolo 7:5. Do tretice mu už to však nevyšlo, keď jeho podanie skončilo v sieti. Súper sa opäť dostal do vedenia pri stave 8:9, no stále to bol remízový stav, nanajvýš rozdiel jedného bodu v prospech jedného či druhého mužstva. Až za stavu 14:14 sa domáci dostali do dvojbodového vedenia, ale za stavu 17:15 Zvolenčania po dvoch útokoch opäť stav setu vyrovnali. Vedenie z jednej na druhú stranu siete sa prelievalo až do stavu 23:23. Potom však útok Zvolena skončil v aute a ich ďalšiu snahu o vyrovnanie koncovky setu pohotovým blokom zlikvidoval Kseňák.

V druhom sete sa domáci pri vlastnom podaní ujali vedenia, ale z ničoho nič prehrávali 1:3. Rozdielom dvoch bodov viedli hostia až do stavu 3:5, no potom domáci sériou štyroch bodov pri podaní Skaska otočili stav druhého setu. Slávisti si aj naďalej udržiavali minimálne jednobodové vedenie a za remízového stavu 10:10 sa opäť dostali do dvojbodového vedenia po útoku i bloku Vokála. Tento bodový rozdiel si minimálne udržiavali, no dostali sa aj do päťbodového vedenia (18:13 a 19:14). Následne dva body po sebe získali hostia, keď vytĺkli domáce bloky a uspeli aj po ulievke. Následne však po využití chýb súpera sa domáci dostali do vedenia 22:16 a možno povedať, že tento náskok si s prehľadom udržali až do konca druhého setu a získali určitú psychickú výhodu. Posledný bod tohto setu získal smečujúci Vokál, keď sa dostal cez bloky súpera.

Po druhýkrát v tomto stretnutí dali úvodný bod setu Svidníčania. Po útoku Skasku a úspešnom dvojbloku Vokál – Skasko viedli domáci o dva body 3:1. Neskôr po pohotovom zásahu Rajdugu na sieti vyhrávala Slávia 5:2. Hostia sa však nevzdávali a stav tretieho setu dokázali znížiť na 9:8. No od stavu 11:9 Svidníčania urobili šnúru štyroch bodov (dobrý útok Németha, útok hostí do autu, Vokálov tvrdý smeč, zlý príjem hostí po podaní Németha) a zrazu bolo 15:9. Hostia potom dvoma bodmi znížili na 15:11, ale po útoku Rajdugu a ese Skasku to bolo opäť rozdielom šiestich bodov. Hostia sa ani za tohto stavu nevzdávali a znížili na 19:18. Potom došlo k výmene Rajduga – Gut a domáci po útoku Németha, Škvarekovom bode z podania a útoku hostí do autu boli opäť na koni. Záver tohto setu však hostia opäť zdramatizovali a ani skvelá ulievka striedajúceho Závackého, ktorá priniesla vedenie 23:20, nebola istotou víťazstva. Za stavu 24:22 Rajduga smečoval do autu a odrazu to bol iba rozdiel bodu. Domáci tréner si za tohto stavu zobral oddychový čas, čo bolo vhodným riešením. Víťazný bod celého zápasu zaznamenal v tomto stretnutí dobre hrajúci Vokál.

Zostava Svidníka:

Škvarek, Németh, Vokál, Kseňák, Rajduga, Skasko (libero Soták, Závacký, Drobňák, Barlík, Gut, Macko).

Michal Kudla, poverený vedením mužstva Svidníka: Začali sme pomerne dosť nervózne, pretože v prvom sete sme pokazili asi šesť podaní. No v koncovke sme aj vďaka bojovnosti tento set uhrali. V druhom sete sme prešli prevažne na plachtiace podanie, ktoré sa ukázalo ako veľmi účinné. Získali sme náskok, ktorý sme až do záveru setu s prehľadom udržali. Aj v poslednom sete sa nám v jeho priebehu darilo, viedli sme dokonca rozdielom šiestich bodov. No prišlo určité uspokojenie, pokazili sme servis a potom prišli problémy uhrať koncovku setu. No aj konečný výsledok nasvedčuje tomu, že v tomto súboji sme boli lepším mužstvom ako náš súper. Mali sme aj výškovú prevahu a v závere zápasu nám pomohlo aj striedanie nahrávačov. Máme dva rozdielne typy hráčov na tomto poste, takže určite to našej hre prospelo a súpera možno aj prekvapilo. Hoci má Závacký zatiaľ s nami toho pomerne málo nahraté myslím si, že jeho nasadenie do záveru zápasu mužstvu prospelo. Bolo to víťazstvo kolektívu, kde každý aj ukázal čo v ňom je, no urobil aj určité chyby. Oporou bol určite na smeči Vokál, k úspechu prispeli aj hráči z lavičky. Čo sa nám príliš nedarilo bol útok stredom, kde ešte musíme popracovať na spolupráci nahrávačov najmä so Skaskom,, ktorý je v tejto hernej situácii veľmi dobrý. Chyby vidím aj v nie najlepšom časovaní blokov a našu výškovú prevahu sme z tohto pohľadu mali viac využiť.