VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 9. kolo extraligy: Svidník - N. Mesto n./ Váhom

VK Slávia Svidník - Nové Mesto nad Váhom 3:0 (25:16, 25:21, 25:13)

Po sérii domácich víťazstiev sa Svidníčania posunuli na tretie miesto priebežnej tabuľky

Po nie príliš presvedčivom výkone, no následnom víťazstve nad hráčmi bratislavského STU nastúpili v nedeľňajšom zápase svidnícki extraligisti proti hráčom Nového Mesta. To po minuloročnej sezóne opustilo niekoľko hráčov základnej zostavy, a tak družstvo Nového Mesta nastúpilo so značne omladeným kádrom. Už rozcvička nasvedčovala záverečnému účtu 3:0, keď sa mali hráči problém trafiť s nahrávačom v ideálnych podmienkach rozcvičky.

Organizátori si pred zápasom pripravili, ako prejav úcty k svojím fanúšikom, malé prekvapenie. K mierne vyššiemu vstupnému dostal každý divák pri vstupe aj biele tričko s potlačou svojho klubu, VK Slávia Svidník.

Po úvodných bodoch na obidvoch stranách ihriska sa Svidník ujal vedenia 3:2 po výbornom zákroku Ľ. Sotáka v poli a následnom bloku domácich. Vo výborných zákrokoch pokračoval Ľ. Soták aj naďalej. Takmer nechytateľný útok súpera stredom siete nadrazil a R. Németh nohou tesne zpred reklám prihral na smeč Michalovi Rajdugovi. Ten ulievkou pripísal na konto domácich piaty bod. Náskok domácich zvýšil bodom priamo z podania Martin Vokál. Výbornou hrou sa domáci ujali vedenia o 4 body, zároveň po výbornom smeči Michala Rajdugu si tréner hosti vyžiadal oddychový čas. Výborne pokračoval v hre v poli Ľ. Soták, ktorého v útoku, ale aj obrane na sieti výborne dopĺňali spoluhráči. Sériou troch pokazených podaní hostí v rade za sebou znamenalo vedenie Svidníka 18:10. Za tohto stavu dostal šancu v zápase Pavol Barlík, ktorý striedal už tradične výborne hrajúceho Romana Németha. Pavol Barlík sa trénerom za túto možnosť hneď aj odvďačil po vlastnej prihrávke delovkou z hlavného kolíka. Za stavu 21:13 došlo v celku domácich k ďalšiemu striedaniu keď Michala Rajdugu za účelom posilnenia obrany v poli striedal Juraj Drobňák, ktorý zároveň zaznamenal bod priamo z podania. Výborným dvojblokom Ľubomíra Závackého a Tomáša Skaska sa Svidníčania priblížili k záveru prvého setu. Po podaní Ľuboša Macka a výbornom zákroku v poli ulievkou vybojoval prvý setbal nahrávač domácich Ľubomír Závacký. Ten sa podarilo hosťom smečom spoza útočnej čiary odvrátiť. Víťazný bod v prvom sete zaznamenal po podaní hostí delovkou po čiare Pavol Barlík, a tak sa Svidníčania ujali po dvadsiatich minútach vedenia v zápase.

Po rozpačitom začiatku druhého setu, sa domáci ujali vedenia 5:2, keď rozhodca odpískal nahrávačovi hostí presah. Náskok domácich ešte zvýšil výborne hrajúci univerzál Martin Vokál. Za tohto stavu si tréner hostí vyžiadal oddychový čas. To sa mu aj vyplatilo. Hostia spresnili hru a po chybách domácich hostia zvrátili priebeh druhého setu. Po smeči Michala Rajdugu do outu sa hostia prvýkrát v zápase ujali vedenia 6:7. Reparát M. Rajdugovi však vyšiel a na jednoblok razantným útokom po čiare priam odstrelil hráča v poli hostí. Nakoľko nahrávač domácich prestal využívať v útoku blokárov, prestali ich brať hostia vážne a mali dostatok času konsolidovať bloky proti útokom Svidníčanov z kolíkov. Zmenil to až útok Tomáša Skaska stredom siete, keď svojím bodom vyrovnal na 11:11. Následný nevydarený smeč hostí do siete znamenal návrat vedenia na stranu domácich. Výbornou hrou na bloku a útokmi Martina Vokála sa Svidníčanom podarilo vybudovať náskok 16:13. Nepresnými útokmi Pavla Barlíka a Michala Rajdugu sa hosťujúcemu celku však podarilo záver setu zdramatizovať. Výbornými útokmi sa blysli Martin Vokál a Tomáš Skasko, ktorý smečoval stredom siete vysoko ponad bloky súpera. Za stavu 21:21 pristúpil k striedaniu tréner domácich, keď na smeči Pavla Barlíka vymenil Roman Németh. Hneď po príchode mu nahrávač domácich servíroval tri nahrávky po sebe, no zložiť sa mu podarilo až tu poslednú. V útoku ho nasledovali aj Michal Rajduga a Martin Vokál, a tak sa Svidníčania dostali za stavu 24:22 k prvému setbalu. Ten po výbornom zákroku v poli využil smečom Michal Rajduga. Po ďalšej polhodinke tak Svidníčania vyhrávali 2:0.

Najkrajší volejbal, ktorý miestami zdvíhal divákov z lavičiek priniesol tretí set. Hostia pritvrdili na podaní, čo spôsobovalo domácim problémy na prihrávke. No aj napriek tomu sa domáci prezentovali výrobnou hrou. Tvrdými útokmi sa ujali vedenia 9:5. Za tohto stavu sa pokúsil nahrávač domácich o ulievku, tú mu však blok hostí nadrazil. Hneď z protiútoku vyskúšal úspešne ulievku aj nahrávač hostí. Za stavu 14:10 ihrisko opustil Roman Németh, ktorého striedal Tomáš Gut. Kompaktné bloky Svidníčanov a úspešné útoky smečiarov znamenali vedenie domácich 22:13. Výborne v tejto fáze hry podával z výskoku Ľuboš Macko, ktorý svojim podaním narobil hráčom hostí veľa starostí z príjmom. Za stavu 24:13 sa nahrávač Nového Mesta pokúsil o ulievku, no tá skončia v oute, čo znamenalo víťazstvo Svidníčanov v treťom sete a zároveň aj v zápase.

Zostava Svidník:

Ľuboš Macko, Ľubomír Závacký, Roman Németh, Tomáš Skasko, Martin Vokál, Michal Rajduga, Ľuboslav Soták (libero) Striedali: Pavol Barlík, Juraj Drobňák, Tomáš Gut

Zostava Nové Mesto:

Ján Jordanov, Juraj Šujan, Boris Kozák, Martin Makovec, Tomáš Kopunec, Roman Kubš, Ľuboš Ochodnický (libero)

Rozhodovali:

Štefan Savka, Alexander Sluk (Humenné)

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.