VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori VK Slávia Svidník v Humennom úspešne

Základná časť súťaže juniorov sa prehupla do druhej štvrtiny a Svidníčania cestovali na pôdu humenskej mládežníckej rezervy. Družstvu chýbalo až 5 hráčov, na poste libera musel dokonca nastúpiť nahrávač Čičvara. V priamom súboji o 4.miesto v tabuľke Svidník zdolal svojho súpera v dvoch odlišne sa vyvíjajúcich zápasoch.

VK Chemes Humenné B – VK Slávia Svidník: 2:3 (-28, 20, 25, -22, -15)

V prvom výkon hostí kolísal ako na hojdačke, čo predznamenal hneď prvý set. Hneď úvode si Humenčania vypracovali hrozivý náskok 14:6, ale koncovku nezvládli. Naši otočili z 18:22 na 23:22 a set dotiahli do víťazného konca. Nevyrovnaný výkon však pokračoval, dobré momenty striedali individuálne chyby technického a pozičného charakteru, a tak sa zápas rozhodoval v tajbrejku. Po vyrovnanom priebehu sa aj napriek dvom sporným výrokom rozhodcu z víťazstva nakoniec tešili Svidníčania.

VK Chemes Humenné B – VK Slávia Svidník: 0:3 (-18, -14, -15)

Do druhého zápasu nastúpilo družstvo ako vymenené. Svoj najlepší výkon doteraz na nahrávke podal Sušina, od toho sa odvíjala aj vysoká efektivita svidníckeho útoku. Najviac bodujúci hráč Skasko (13 bodov, z toho 6 blokom) „úradoval“ na sieti, svojimi útokmi doslova zostrelil súperovho libera aj nahrávača. Konečne sa ukázal aj J. Roman (12 bodov), ktorému dobre sekundoval T. Kimák (9 bodov), úspešnú premiéru v juniorskom drese absolvoval A. Slivovič (7 bodov). Po kolektívnom výkone družstvo ukázalo svoj potenciál a jednoznačne zvíťazilo.

Zostava Svidníka: A. Slivovič, T. Kimák, Kurilec, Skasko, Sušina, J. Roman, libero Čičvara (M. Roman, Riško), tréner Marek Ondrušek

V sobotu hrajú juniori v Prešove, v najbližšom domácom zápase privítajú 6.12. (nedeľa) Starú Ľubovňu.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.