VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Naši žiaci na Turnaji vo Varšave

Žiaci VK Slávia Svidník zo ŠSZČ na Ul. karpatská Svidník sa minulý víkend zúčastnili XXXIII. Medzinárodného turnaja „WOLA – CUP“ vo volejbale žiakov ročník 1995, vo Varšave, 6-8.novembra 2009.

Za účasti 16 družstiev v 4 skupinách sa rozohral turnaj. Našim žiakom pripadla veľmi ťažká skupina a to A. v ktorej hrali: 1.MOS I. WOLA Varšava, 2. AZS Olsztyn, 3. Slávia Svidník, 4. Olimp Ostroleka

Piatok

1. zápas: MOS I. WOLA Varšava - Slávia Svidník 2:0 (27:25, 25:23)
piatok 18.00 hod.: Tento zápas z našej strany patril medzi tie najlepšie v turnaji. Zápas bol dlho vyrovnaný, z oboch strán bol to kvalitný výkon. Družstva sa striedali vo vedení až do stavu 18 pre Svidník. Mladé nádeje Svidníka odskočili na dva boby, ani to nestačilo súper v závere mal aj viac športového šťastia dokázal hru vyrovnať. Aj keď sme mali dva setbaly nedokázali sme ich úspešne dokončiť. Súper set vyhral až po dramatickej koncovke 27:25. Druhý set mal podobný priebeh ale iba do stavu 16:16. Od tohto stavu mal súper o niečo na vrh a vyhral 25:23. Pre ďalší priebeh turnaja to bol dosť podstatný zlom, lebo družstvo sa nedokázalo už sústrediť na kvalitný výkon.

Sobota

2.zápas: AZS Olsztyn - Slávia Svidník 2:0 (25:21,25:22)
11.00 hod.: Tento zápas pre nás bol najslabším v celom turnaji nakoľko sme narazili na favorita turnaja. S pohľadu trénera sa nedá ani zhodnotiť tento zápas, Jednoducho v zápase odišli lídri družstva D. Kimák a P. Pavelčák. Ak týmto nejde tak nejde celému družstvo. V prvom sete sme na začiatku vyrobili nevynútené chyby, ktoré skúsený súper využil v svoj prospech a udržiaval si stále malý náskok. Až záver naznačil zlepšenie, ale súper opäť pridal a koncovka bola 25:20. Druhý set z nášho pohľadu naznačil určité zlepšenie, ale na silného súpera sme jednoducho nemali nárok. Súper ná porazil 25:21.

3. zápas: Olimp Ostroleka - Slávia Svidník 2:1 (-21,21,5)
13.00 hod. Tento zápas vyzeral nádejne iba v prvom sete. Tu výborne zahral hlavne D. Kimák. Keď dokázal v sete položiť 10 lôpt na stranu súpera. K nemu sa pridal aj P. Pavelčák. Súpera sme zdolali 25:21 v prospech Slávie Svidník.
Druhý set bol vyrovnaný do stavu 15:15. Od toho času na ihrisku bolo už len jedno družstvo a to družstvo Olimpu Ostroleka. Prestali sme si veriť nielen na site ale hlavne v poli, nedokázali sme ustrážiť sito. A súper vyhral 25:21.Tretí set bol už len pokračovaním predošlého setu. Nedokázali sme urobiť príjem, aby sme dokázali aspoň loptu vrátiť súperovi.
V skrátenom sete sme prehrali 15:5. Po tomto zápase bolo v šatni „Umývanie hlav“

4. zápas o umiestnenie: Metro Varšava – Slávia Svidník 2:0 (25:16, 25:18)
17.00 hod.: Tento zápas pre nás bol najťažší v celom turnaji. Hoci sme nehrali zlé súper bol zjavne nad naše sily a poľahky vyhral prvý set 25:16. V druhom čase sme začali lepšie, ale súper nám nedovolil takmer nič! Vyhral aj druhý 25:18.

Nedeľa

5. zápas MOS WOLA Varšava II – Slávia Svidník 0:2 (20:25,22:25)
9.00 hod.: V tomto zápase bolo dôležite vyhrať aspoň zápas. To sa podarilo. Súper bol dostatočne kvalitný, ale nedokázal pokryť výborné smeče útočníkov a ani na bloku sa nepresadil proti dobre organizovaným blokom svidníčanov. Prvý set sme vyhrali 25:20, druhý set mal trošku horší začiatok, ale postupne na ihrisku sa ukázali aj ďalší dráči: P. Čuma a M. Regrút. Tento zápas sme dotiahli do víťazného konca a čakal na nás oveľa ťažší súper a to rovno VC Drážďany.

6. zápas: VC Dresden /D/ - Slávia Svidník 2:1 (23,-23,11)
hod Pre našich to bol atraktívny súper, výkonom porovnateľný s nami. Obaja súperi predvádzali výborný volejbal. Súper vyhral 1. set 25:23, keď v koncovke mal lepšie postavenie na site. Druhý set bol ešte vyrovnanejší a súpera sme zdolali 25:23. V rozhodujúcom treťom sete mal súper mierne na vrh a vyhral 15:10. Treba povedať, že súper v minulom roku skončil pred nami na 5. mieste s tým istým družstvom. Naše družstvo na tento turnaj cestovalo za účelom zahrať si na kvalitnom turnaji. To sa aj podarilo. Treba tiež pripomenúť, že družstvo v minulom súťažnom ročníku sa stalo víťazom kraja. Tak že úroveň turnajov v Poľsku je veľkej úrovní. Skúsenosti ktoré sme získali sú k nezaplateniu. Dokázali sme zahrať 6 kvalitných zápasov s kvalitnými súpermi. Domov sme neodchádzali smutní, ale posilnení o ďalšie skúsenosti!

Hrali:

Daniel Kimák, Patrik Pavelčák, Juraj Jurko, Marko Regrút, Jakub Miga, Alan Petrik, Patrik Čuma a libero Adam Riško.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.