VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Primátor Cup 2009 Humenné

Tento víkend sa za účasti aj nášho zástupcu VK Slávia Svidník uskutočnil veľmi kvalitne obsadený medzinárodný turnaj primátor Cup 2009 v Humennom. Účasť slovenských extraligových mužstiev VK Chemes Humnenné , Slávia VK PU Prešov, spomínanej VK Slávia Svidník, doplnili ešte Zapadnyj Blic Brest (Bielorusko) a hlavným lákadlom bola účasť KS Jadar Radom (Poľsko), účastníka najvyššej poľskej ligy.

Výsledky VK Slávia Svidník:

VK Slávia Svidník - VK Chemes Humnenné: 0:3 (-22,-20,-22)

Svidníčania od začiatku až dokonca hrali s vicemajstrom s uplynulej sezóny slovenskej extraligy vyrovnanú partiu a vždy rozhodli až koncovky setov. Tie zvládli Humenčania lepšie hlavne vďaka naším nevynúteným chybám, čím sme sa pripravili o víťazstvo aspoň v jednom zo setov. Humenné, ako jediný slovenský účastník stredoeurópskej ligy s takmer nezmenenou zostavou z uplynulej sezóny, v ktorej prehrali boj o majstra SR až po tuhom boji s VKP Bratislava 3:4 na zápasy, tak vycvičili Svidníčanov z efektivity.

VK Slávia Svidník - Zapadnyj Blic Brest (BLR) 0:3 (-22,-16,-20)

Tento zápas Slávii vôbec nevyšiel. Dopúšťala sa veľmi veľa nevynútených chýb a tie skúsení Bielorusi trestali jednu za druhou. V zápase bolo vidieť nezohratosť hráčov. Tréneri Štofik s Kudlom skúšali množstvo zmien, no ani tie už neodvrátili si súperovi pripísať dva body za víťazstvo. Zápas ukázal, že mužstvo sa tvorí a príchod piatich nových hráčov si vyžaduje určitý čas na súhru.

VK Slávia Svidník - KS Jadar Radom (POL) 1 : 2 (-22,19,-21)

Priebeh 1 set
9:5, 13:10 ,16:14, 17:18, 22:23
Priebeh 2 set
5:5, 11:11, 17:13, 20:17, 23:19
Priebeh 3 set
1:6, 7:9, 13:16, 17:21, 21:23

Začiatok prvého setu bol plne v réžii Slávie. Tá bola lepším mužstvom na palubovke, ale zaver nezvládla. Ten patril Poliakom, ktorí tak využili skúsenosti z Poľskej PlusLigy, ktorá je medzi odborníkmi považovaná za jednu z najkvalitnejších líg sveta. Druhý Svidník zaslúžene zvíťazil, keď dominoval vo všetkých herných činnostiach. V treťom náš zástupca zle začal, keď nezachytil úvod a súper z Poľska hlavne zásluhou dvoch kubánčanov Salasa a Hernandeza, utiekol na rozdiel piatich bodov . To sa neskôr ukázalo ako kľučové, pretože aj keď v druhom dejstve tretieho setu síce Slávia zabojovala ešte o výsledok, ale bodové manko zo začiatku setu už nedokázala zmazať.

VK Slávia Svidník - Slávia VK PU Prešov 1 : 2 (22, -15, -19)

Priebeh 1set
6:3, 12:11, 16:17, 20:18, 23:20
5:5, 6:10, 6:15, 9:16, 14:23
4:4, 10:15, 14:16, 17:23, 19: 24

Východniarske derby malo príznačnú chuť derby od úplného začiatku. Veď Svidníčania nastúpili proti mužstvu, v ktorom mnoho hráčov práve aktívne hrávalo. Už od prvých lôpt sa naši zahryzli do súpera, čím si poľahky vybudovali päť bodový náskok. No boli to práve tie jednoduché chyby, ktoré nás pripravili o pohodlné vedenie a Prešov otočil stav 16:17. Záver setu bol však už v našej réžii. Do druhého dejstva vstúpili Prešovčania aktívnejšie a vybudovali si pomerne jednoducho až deväť bodový náskok. Aj keď sme síce znížili, no zvrátiť výsledok v sete sa nám už nepodarilo. Tretí set sa niesol v podobnom duchu a Prešov tak zaknihoval prvé víťazstvo na tomto turnaji.

Sobota 29.augusta 2009

VK Chemes Humenné - Slávia VK PU Prešov 3 : 0 (17, 16, 16)
KS Jadar Radom (POL) - Zapadnyj Blic Brest (BLR) 2 : 1 (-21, 19, 22)
VK Chemes Humnenné: VK Slávia Svidník 3 : 0 (22, 20, 22)
Slávia VK PU Prešov - KS Jadar Radom (POL) 1 : 2 (22,-16,-21)
Zapadnyj Blic Brest (BLR) - VK Slávia Svidník 3 : 0 (22, 16, 20)

Nedeľa 30.aufusta 2009

Zapadnyj Blic Brest (BLR)- Slávia VK PU Prešov 3 : 0 (17, 23, 16)
KS Jadar Radom (POL) - VK Slávia Svidník 2 : 1 (22, -19, 21)
VK Chemes Humenné - Zapadnyj Blic Brest (BLR) 2 : 1 (17, 28, -22)
Slávia VK PU Prešov - VK Slávia Svidník 2 : 1 (-22, 15, 19 )
VK Chemes Humenné - KS Jadar Radom (POL) 2 : 1 (22, 25,-24)

Zostava VK Slávia Svidník:

Kseňak, Závadský, Skasko, Macko, Škvarek, Mihaľko, Vokál, Rajduga, Barlík, Nemeth, Drobňak, Gut, Soták, trenéri Štofík, Kudla

V konečnom zúčtovaní náš zástupca VK Slávia Svidník obsadil piate miesto, za prvým VK Chemes Humenné, KS Jadar Radom, Zapadnyj Blic Brest a Slávia VK PU Prešov. Svidník herne nesklamal a vzorne reprezentoval mestečko z východu Slovenska pred celou Európou, čo sa ešte nikdy nepodarilo v žiadnom kolektívnom športe v našom malom meste.