VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Príprava VK Slávia Svidník. Turnaj v Dolnom Kubíne

Tento víkend sa náš extraligový zástupca VK Slávia Svidník zúčastnil medzinárodného volejbalového turnaja mužov na antuke Dolný Kubín cup 2009. Turnaj sa konal za účasti ôsmich družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Svidník bol zaradený do skupiny spolu s Nitrou, poľskou Bialsko- Bialou (účastník druhej poľskej ligy) a s Dolným Kubínom (výber extraligových hráčov v a hráčov hrajúcich v zahraničí). V druhej skupine boli Humenné, Zvolen, STU Bratislava a Spojené arabské emiráty (SAE).

Výsledky:

Svidník- Nitra 0:2 (-23, -22)
Svidník - Dolný Kubín 1:2 (-20, 14, -10)
Svidník - Bialsko-Biala 2:1 (-21, 23, 10)

O postup do prvej štvorky:

Svidník - SAE 0:2 (-27, -27) zápas odohraný v hale

Skupina o 5-8:

Svidník - Bialsko-Biala 2:0 (9, 22)

Zápas o 5 miesto:

Svidník - Dolný Kubín 2:1 (-25, 22, 10)

Celkové poradie:

1. SAE
2. Nitra
3. Humenné
4. Zvolen
5. Svidník
6. Dolný Kubín
7. Bialsko- Biala
8. STU Bratislava

Rozhovor s trénermi:

(Evald Štofík) Ako hodnotíte tento turnaj?
Bol to prvý turnaj, ktorí sme absolvovali po hrubej príprave. Cieľom bolo zakomponovať nových hráčov do zostavy a vytvoriť základnú súhru medzi hráčmi na jednotlivých postoch. To sa nám aj podarilo a chlapci získali aj trocha herného sebavedomia. Turnaj bol obsadený kvalitne nielen slovenskými extraligovými družstvami ale zástupcami zo zahraničia, ako napríklad poľská Bialsko- Biala a SAE. Náš výkon sa postupne každým zápasom zlepšoval, čo bolo jednoznačne odozvou, že potrebujeme ešte odohrať veľa prípravných zápasov, aby sme pred začatím sezóny boli v hernej pohode. O postup do prvej štvorky sme prehrali s celkovým víťazom turnaja a aj to len v koncovkách. Keby nedošlo k špekuláciám zo strany SAE, z dôvodu toho, že zápasy s nimi sa museli hrať v hale, čo ostatné tímy postavilo do nevýhody si dovolím tvrdiť, že by sme kľudne mohli byť v prvej štvorke a hrať minimálne o tretie miesto. Všeobecne bol však cieľ turnaja splnený.

Ako by ste zhodnotili výkon nových hráčov?
Začal by som stredovým hráčom Skaskom, ktorý splnil všetky očakávania, ktoré sme od neho čakali. Zahral vynikajúco na útoku, ale aj v obrane na sieti. Odohral všetky zápasy bez striedania, ale napriek tomu má aj určité nedostatky, na ktorých odstránení budeme pracovať. Je to hráč, ktorý podľa mňa bude hrať prím nielen v extralige ale časom aj v reprezentácii. Ďalším, ktorý prišiel je Juraj Drobňák. Ukázal sa ako veľmi perspektívny z hľadiska prihrávky a útoku a keď všetko pôjde normálne, bude to hráč základnej zostavy. Najviac sa očakávalo od Martina Vokála z titulu jeho skúseností, no herne dosť sklamal. Čakali sme od jeho výkonu určite viac bodov a jeho slabinou bol aj prekvapujúco obrana na sieti. V každom prípade je ešte len začiatok hernej prípravy a pred nami je veľa kvalitných prípravných zápasov, čo mu určite dá viac možností presvedčiť o svojich kvalitách.

(Michal Kudla) Ako hodnotíte tento turnaj?
Na turnaj sme prišli z tréningového tábora na Sninských rybníkoch po pomerne dosť veľkej záťaži a trojfázových tréningov. Cieľom bolo hlavne sa rozohrať a neočakávať nejaké veľké výsledky, vyskúšať nových hráčov , pretože z 12 hráčov bolo 6 nových. Máme v podstate nový káder a hráči sa musia veľa zohrávať na rozdiel od iných mužstiev ako Humenné, Zvolen alebo Nitra, ktoré sú prakticky bez zmeny. Turnaj nám dal veľmi veľa, mohli sme si vyskúšať rôzne varianty a odhaliť herné nedostatky.

Ako by ste zhodnotili výkon nových hráčov?
Niektorí ukázali, že budú obrovským prínosom do sezóny. Veľmi dobre hral napríklad Skasko, môžem povedať, že bol jedným z najlepších blokárov na turnaji, čo sa týka nielen útočnej sily ale aj obrany na sieti. Pozitívne sa ukázal Drobňák , ktorý ako prihrávajúci smečiar patril k oporám nášho družstva, útočne hral veľmi dobre. Spokojnosť môže byť aj so Škvarekom, ktorý hral skoro celý turnaj, pretože ďalší blokár Macko sa nám zranil. Hrali sme s novým liberom, ktorý je ešte junior a nemá veľa skúseností, prvé libero Soták je zranený. Cieľom bolo aby si každý zahral, čo aj bolo splnené. Od Vokála sme čakali trocha viac. Zmeny, ktoré v kádri nastali hodnotím v konečnom dôsledku veľmi pozitívne.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.