VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Rozhovor s Drobňákom

Nová posila vo volejbalovom klube VK Slávia Svidník

Ako sme už avizovali, prinášame Vám rozhovor s ďalšou posilou v extraligovom volejbalovom kádri VK Slávia Svidník. Je ňou 20 ročný smečiar Juraj Drobňák. Minuloročný člen juniorského majstrovského tímu Prešova.

Máte za sebou asi mesiac spoločnej prípravy. Ako Vás prijal kolektív a ako ste zatiaľ spokojný s podmienkami vo Svidníku?

Ja si myslím, že kolektív ma prijal celkom v poriadku. Nemám s nikým nejaké vážne rozpory a problémy a ani s trénerom som ešte nemal otvorený konflikt, dúfam, že ani mať nebudem. Myslím si, že partia sa vo Svidníku črtá veľmi dobrá.

Je to vaša prvá extraligová sezóna. Čo od nej očakávate?
Je to moja prvá extraligová sezóna a očakávam od nej hlavne skúsenosti a to hlavne z hry, z tréningov a od trénerov. V družstve je veľa skúsených hráčov, od ktorých môžem veľa pochytiť.

Vieme, že o Vás malo záujem aj vicemajstrovské Humenné. Prečo pri vašom rozhodovaní zvíťazil Svidník?
Malo o mňa záujem Humenné. Rozhodol som sa pre Svidník, lebo mi ponúkli lepšie podmienky pre môj volejbalový rast a má celkom zaujímavú perspektívu do budúcnosti.

Na poste smečiara sú štyria hráči. Veríte si do základnej zostavy?
Na poste smečiara sme síce štyria, ale aj keď budem možno trocha trúfalý si verím. No to však nezáleží len odo mňa, ale aj od trénerov a tiež aj od môjho prístupu k tréningovému procesu a k príprave, ktorú nám trénerský tím pripraví.

Je za Vami už aj prvý prípravný zápas. Ako sa Vám zohrávalo s družstvom?
V prvom zápase, ktorý som odohral za Svidník sa mi hralo veľmi dobre. Zohrávanie s týmito hráčmi bolo veľmi ľahké, lebo s viacerými som už v minulosti hrával. Pocity z prvého zápasu sú veľmi dobré.

Ako by ste na záver opísali kvalitu tímu?
Kvalita tímu je priam medailová, lebo sme vyrovnaní hráči na všetkých postoch a keby sa aj niekto nebodaj zranil, máme veľmi dobrú náhradu. Môžem smelo povedať, že máme túto sezónu na medailové umiestnenie.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.