VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Rozhovor s Vokalom

VK Slávia Svidník predstavuje nové posili v jej radoch

Ako už avizoval tréner Evald Štofík, v nasledujúcom ročníku najvyššej volejbalovej súťaže na Slovensku, sa súpiska nášho zástupcu VK Sláviu Svidník rozšíri o niekoľko nových posíl. My sme oslovili a požiadali o rozhovor prvého z nich, 209 cm vysokého univerzála Martina Vokala, bývalého člena širšieho výberu Slovenskej reprezentácie.

Vieme, že mate za sebou bohatú športovú kariéru. Môžte nám povedať v koľkých kluboch, či štátoch ste pôsobili?
Mam za sebou 7 rokov v zahraničí a 12 rokov vrátane začiatkov v juniorke na Slovensku. Na Slovensku som pôsobil cely čas v Prešove, po ukončení univerzity v Prešove som zamieril do Česka, kde som strávil 5 rokov. V Česku som hral rok v Perstejne-Chomutove, tri roky v Brne a posledný rok v Ústi nad Labem. Potom som sa presunul do Rakúska, kde som pôsobil rok v Klagenfurte a minulý rok v Grazi.

Z toho vyplýva, že trénerská dvojica Štofik, Kudla bude pravdepodobne vsádzať na vaše skúsenosti. Ste pripravený byť možným ťahúňom družstva?
Áno som na to pripravený, stále sa to odo mňa vyžadovalo, nikde som nebol "kupovaný len do počtu". Družstvo a spoluhráčov budem usmerňovať i viest podľa najlepšieho vedomia a svedomia k víťazstvám.

Po dlhých rokoch ste sa vrátili opäť na Slovensko. Čo Vás viedlo k rozhodnutiu, že ďalší rok kariéry bude pokračovať práve vo Svidníku?
Manželka a náš spoločný dlhoročný sen- rodinný dom. Kúpili sme si v Prešove dvojpodlažný rodinný domček, v ktorom na poschodí bývame a na prízemí otvárame detské centrum - súkromnú škôlku. Škôlka je zase to, čo stále chcela manželka a ja mám deti tiež veľmi rad. Bude to zároveň aj naša forma podnikania a snáď aj záruka finančnej nezávislosti na nadriadených a tabuľkách, keďže manželka je tiež vyštudovaná učiteľka. A prečo Svidník? Je tu veľa starých známych z mojich volejbalových začiatkov, super vedenie, kde necítiť bariéry k hráčom. A rad by som skvelému tímu pomohol dosiahnuť skvelý výsledok.

Svidník ma v tomto ročníku mladý, ale veľmi perspektívny tím. Ako vy vidíte možnosti družstva v tejto sezóne.
Ako som sa už zmienil, tím ma obrovský potenciál, vnútornú silu, odhodlanie a vnútorným cieľom každého jedného hráča je medaila, aj keď sa mediálne ako tím držíme pri zemi. Medaila je aj môj veľký ciel a som presvedčený, že si za ňou spolu s tímom budeme tvrdo raziť cestu. Samozrejme, vedenie je rozvážnejšie a keďže sme mladší tím, nedáva nám nôž pod krk ale práve naopak, nasadzuje triezve, chladnokrvne ciele.

Na volejbalovej mape Slovenska ma Svidník už svoje pevne miesto aj vďaka svojím fantastickým divákom. Čo by ste im pred novou sezónou odkázali.
Fanúšikom by som chcel v prvom rade odkázať, aby k sebe do kotla strhli aj divákov, ktorí sa len prišli pozrieť na volejbal a dúfam, že sa potvrdia tie chvály, ktoré som počul o domácich fanúšikoch. Verím, že vám našou hrou budeme dávať veľa príležitosti k oslavám a búrlivým výkonom. Podľa nášho nasadenia v kondičnej príprave to inak byť ani nemôže.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.