VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Rozhovor so Skaskom

Tomáš Skasko, ďalšia posila vo volejbalovom klube VK Slávia Svidník

Prinášame rozhovor s ďalšou posilou v radoch svidníckeho extraligového družstva VK Slávia Svidník. Je ním 207 centimetrov vysoký blokár Tomáš Skasko, rodák z Krajného Čierna v okrese Svidník.

Aké boli Vaše volejbalové začiatky?
Volejbal som začal hrať asi v mojich 12 rokoch pod vedením trénerov Cahajlu a Vitka na 4. základnej škole vo Svidníku. Po dovŕšení 14 rokov som odišiel na športové gymnázium do Prešova, kde som súčasne prestúpil do nového klubu a mojím trénerom sa stal pán Kudla. Prvý rok som nastupoval družstve kadetov, neskôr juniorov a posledný rok súčasne s juniorkou som hrával u mužov v prvoligových zápasoch.

Boli ste súčasťou reprezentačných výberov kadetov, neskôr juniorov. Kedy prišli tieto pozvánky?
Prvú reprezentačnú pozvánku som dostal ešte ako hráč Svidníka, ďalšie prišli už keď som bol hráčom Prešova. V poslednej kadetskej sezóne som získal ocenenie kadet roka. Aj vďaka nemu sa mi podarilo dostať do reprezentačného výberu juniorov a zúčastnil som sa kvalifikácie na Majstrovstvá Európy juniorov v Chorvátsku, kam sa nám bohužiaľ postúpiť nepodarilo.

Ako jeden z mála ste mali možnosť trénovať pod vedením Emanuelle Zaniniho- reprezentačného trénera slovenskej mužskej reprezentácie. Kedy si Vás všimol a ako sa Vám pod ním trénovalo?
Bolo to práve v juniorskej reprezentácii a vtedy sa vytváral širší výber seniorského celku, ktorý mal byť zložený z prevažne mladých a perspektívnych hráčov. Zraz sa konal v Nitre, kde som sa stretol s ďalším Svidníčanom Marekom Mikulom. Za nini je podľa mňa veľký pedant, stratég a vštepoval nám filozofiu mať v hlave 24 hodín volejbal. To znamená, že ak niekto chce vo volejbale niečo dosiahnuť, musí na sebe tvrdo makať a zriecť sa mnohých vecí.

Čo je pravda na tom, že Vám napríklad kontroloval aj nákupy?
Áno, je to pravda. Jeho prísny režim životosprávy je preslávený. Ako náhle sme opustili hotel, pri návrate nám vždy skontroloval nákupy a povyhadzoval všetko, čo bolo podľa neho nezdravé pre športovca.

Okrem Svidníka mal o Vás záujem aj Zvolen a hlavne Nitra, ktorú trénuje ďalšia volejbalová trénerská kapacita Kalný. Prečo ste prijali ponuku práve do VK Slávia Svidník?
V čase, keď som bol už na 99% rozhodnutý pre Nitru, prišla ponuka práve od pána Hirčka, ktorý mi predstavil novú klubovú filozofiu postavenú na mladých hráčoch a taktiež fakt, že asistentom trénera bude Michal Kudla. Práve pod jeho vedením som volejbalovo vyrastal. Ďalším faktorom pri mojom rozhodovaní bolo aj to, že keďže som Svidníčan má to predsa len ťahá domov a hrať pred Svidníckym publikom bolo veľké lákadlo.

Čo je Vaším cieľom v prvej extraligovej sezóne?
Mojím osobným cieľom je hlavne prebojovať sa do základnej zostavy a získať si dôveru trénerov. Výkonnostne rásť, zlepšovať sa, zapadnúť do kolektívu a získať skúsenosti od starších hráčov.

Je za nami prvý turnaj v dolnom Kubíne, kde Svidník obsadil 5. miesto. Ako hodnotíte svoj osobný a tiež aj kolektívny výkon?
Dostal som dôveru od trénerov už od samotného začiatku turnaja, čo ma veľmi potešilo. Snažil som sa ich nesklamať a hodnotenie by som radšej nechal na nich, no moje osobné pocity sú veľmi príjemné. Výkon kolektívu sa veľmi ťažko hodnotí, pretože to bol prvý turnaj po ťažkej kondične príprave a v podstate to boli naše prvé dotyky s loptou. Náš výkon sa však zlepšoval postupne od zápasu k zápasu a keďže je nás veľmi veľa nových zohrávanie bolo náročné, ale myslím si, že sa tvorí veľmi dobrý a hlavne silný kolektív.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.