VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidnícki volejbalisti VK Slávia Svidník v Poľsku prví

Extraligoví volejbalisti VK Slávia Svidník sa tento víkend v rámci pokračujúcej letnej prípravy zúčastnili volejbalového turnaja v Poľskom Jasle. Na ňom potvrdili rolu favorita a z turnaja si odviezli cenné prvenstvo. Turnaja sa okrem nášho zástupcu VK Slávia Svidník a domáceho Kositu Jaslo, zúčastnili aj Resovia Rzeszow B a Karpaty Krosno. Svidníčania si tak napravili chuť z výsledkovo nepodareného turnaja z Humenného.

Výsledky jednotlivých zápasov Slávie:

VK Slávia Svidník – Kosit Jaslo 3 : 1 (- 20, 21, 25, 21)
VK Slávia Svidník - Resovia Rzeszow B 3 : 0 (18, 22, 16)
VK Slávia Svidník - Karpaty Krosno 3 : 1 (16, 16, -23, 18)

Celkové poradie:

VK Slávia Svidník
Kosit Jaslo
Karpaty Krosno
Resovia Rzeszow B

Zostava VK Slávia Svidník:

Závacký, Kseňák, Rajduga, Németh, Barlík, Macko, Skasko, Škvarek, Mihaľko, Gut, Soták

Hodnotenie trénerov:

Evald Stofík: Cieľom tohto turnaja bolo naladiť družstvo na víťaznú vlnu, aj preto sme prijali pozvanie na tento turnaj. Mali sme možnosť vyskúšať rôzne varianty a môžem povedať, že už sa nám začína nejako črtať základná zostava do sezóny. Ak by som mal vyzdvihnúť jednotlivých hráčov, tak vo veľmi dobrom svetle sa ukázal nahrávač Závacký a taktiež zraneného Vokála na poste univerzála výborne zastúpil Barlík. Ostatní hráči si odohrali svoj štandard. V celku som s turnajom spokojný, lebo cieľ sme splnili a verím, že naladenie na víťaznú vlnu nám vydrží čo najdlhšie. Chcem ale podotknúť, že sme stále len v príprave a je ešte dostatok príležitostí, aby sa hráči ukázali a presvedčili svojimi výkonmi.

Michal Kudla: Družstvo bolo oslabené o dvoch hráčov, chýbali zranený Martin Vokál a chorý Juraj Drobňák. Hrali sme s dvoma družstvami z druhej a jedným z tretej poľskej ligy a úroveň v týchto ligách je veľmi kvalitná, pretože tieto tímy disponujú vysokými rozpočtami a kvalitným technickým a personálnym zázemím. V ich družstvách je množstvo kvality a pohybuje sa v nich mnoho mladých a perspektívnych hráčov, napríklad Rzeszow B, ktoré pripravuje dobrých hráčov do svojho A družstva. Od tohto turnaja sme očakávali viac menej víťazstvo, pretože sme predsa len tím slovenskej najvyššej ligy s kvalitnejším kádrom. Znova dostali všetci hráči šancu, mali sme príležitosť skúšať rôzne herné varianty na jednotlivých postoch. Naša hra sa postupne zlepšuje a môžem konštatovať, že aj jednotlivé herné činnosti majú stúpajúci tendenciu. Vylepšuje sa aj celková súhra družstva a jeho herný prejav. Takže v celku môžeme byť spokojný s výsledkom a hrou.

Svidníčania sa v prebiehajúcej príprave ešte o dva týždne, v termíne 18,19. septembra 2009, zúčastnia medzinárodného turnaja v Ostrave pod názvom OSTRVA CUP 2009, za účasti DHL Ostrava, Fatra Zlín, VKP Bratislava a nášho zástupcu VK Slávia Svidník. Je to určite vinikajúca príležitosť konfrontovať sa s výbornými klubmi aj z Českej republiky a pre Svidník fantastická reklama, ako znova zviditeľniť a spropagovať naše malé mesto s pod Dukly.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.