VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidnícki volejbalisti vstúpili do ligy s prehrou

Svidníčania vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže s prehrou, keď prekvapujúco v sobotu podľahli mladíkom z centra olympijskej prípravy z Trenčína.
Slávisti tak nedokázali nadviazať na pekný výsledok zo stredy, keď v Slovenskom pohári zdolali po historicky prvý krát Prešov.

COP Trenčín – VK Slávia Svidník 3: 1 ( 24, 23, -23, 23)

Už začiatok zápasu naznačil, že Svidníčania to so ziskom dvoch bodov nebudú mať také jednoduché. Šikovní a hlavne s chuťou hrajúci mladíci z Trenčína, veľmi rýchlo prečítali málo kreatívnu hru nášho nahrávača. Dobre bloky domácich sa jednoducho presúvali po sieti a tým sťažovali útočenie našim krajným smečiarom. Práve tých v koncovke prvého a druhého setu úplne vymazali. Aj keď sa hra v treťom sete po príchode Barlíka oživila, no na po víťazstve hladnejších Trenčanov to nestačilo.

Vyjadrenie asistenta trénera Michala Kudlu:
„Čakali sme od tohto zápasu., že to bude jednoznačné víťazstvo nášho družstva, pretože aj keď je to kompletná slovenská juniorská reprezentácia, predsa sú to len chlapci , ktorí majú 18 rokov. Žiaľ prehrali sme v koncovkách setov, ktoré sme nezvládli. Z pohľadu hodnotenia družstva si myslím, že problémy boli hlavne na útoku z kolíkov, tak smečiarov ako aj univerzálnych hráčov proti kompaktným dvojblokom súpera. Očakávanie splnili stredoví hráči, ktorí sa jediní na útoku presadili. Vyzdvihol by som aj naše libero Sotáka, hlavne kvôli jeho výbornej prihrávke a hre v poli. Po nevýrazných výkonoch smečiarov oživenie priniesol v druhom sete striedajúci Barlík. Súper hral bojovne, s prejavom a dobrou organizáciou hry v poli.“

Svidníčania si môžu napraviť chuť už túto nedeľu 11. 10., kedy doma privítajú v druhom kole Prešov, ktorý tento cez víkend zvíťazil na horúcej pôde Nového Mesta nad Váhom.

Existujúce fotogalérie:

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.