VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V premiére naši kadeti VK Slávia Svidník s prehrou

1. zápas VK Slávia Svidník – Slávia VK PU Prešov 1:3 (-16,16,-11,-21)

V premiére kadeti neuspeli s favorizovaným klubom Slávia VK PU Prešov, ale ani nesklamali.

1. set: V kombinovanej zostave chlapci sa hľadali, ale vývoj ukázal, že iba chvíľu. Na začiatku Prešov odskočil , ale kadeti postupne pridávali na dôraze. Aj keď prvý set bol na oko nedôrazný ukázal aj klady. Na smeči vynikal čiperný M. Kurilec, ale na favorizovaných Prešovčanov to nestačilo.

2. set: Bol v plnej réžii domácich a tu opäť svoje kvality preukázal M. Kurilec k nemu sa postupne pridal M. Chavko o víťazovi v tomto sete sa nedalo pochybovať. Hrali ako jeden muž a skóre hovorí za všetko 25:16.Pozične veľmi dobre zahral D. Bibko. Ostatný sa pridávali svojimi výkonmi.

3. set: Tretí set nezastihol domácich v dobrej pohode Súpera zjavne podcenili, súper z Prešova vyhral set na 11:25.

4. set Sa podobal druhému až do stavu 18. Za tohto stavu Svidníčania vyrobili tri osobné chyby a súper to využil na víťazstvo v sete a v celom zápase.

2. zápas VK Slávia Svidník – Slávia VK PU Prešov 0:3

Tento zápas s pohľadu prvého sa podobal druhému.

1. set: Set začali kadeti výborne a šnúrou nepochopiteľných chýb dokázali hrať iba do stavu 8:8 potom sme chybili hlavne na príjme a mladý „nahrávač“ nestíhal na prekvapujúce prijmi svojich hráčov čo sa odrazila na jeho nahrávke a set prehrali 15:25.

2. set: Tu sa karta otočila a dlho bolo na vážkach domáci búšili a súper z námahou odvracal ťažké lopty k domácim tí ponúknutú šancu nevyžili a vlastnými chybami dovolili uhrať aj tretí set!!!

3. set: Narušená psychika otriasla mladými nádejami zo Svidník a nedokázali sa už plne koncentrovať na zápas. Ani striedania nepriniesli v tomto sete pokoj a súper vyhral 15:25.

Hrali: D. Bibko, M. Kurilec, M. Chavko, Š. Novák, P. Pavelčák, P. Olejár, L.Koudelka, D. Kimák a ako libero M. Vitko.

Treba povedať, že pri premiére v histórii Svidníckeho volejbalu to bol pekný výkon a chlapci si zaslúžia pochvalu. Družstvo hralo bez špecialistu „nahrávača“ ktoré veľmi dobre zastúpil D. Kimák. Ďalšie zápasy určite ukážu silu keď budú kompletní!!!

Tréner: Mgr. Juraj Cahajla