VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Slávia Svidník na Ostrava cupe 2009

V dňoch 18. a 19. septembra 2009 sa konal medzinárodný, veľmi dobre obsadený volejbalový turnaj pod názvom Ostrava Cup 2009, na ktorý dostal pozvánku aj náš zástupca. Pre svidníckych volejbalistov to bola veľká česť, pretože len dostať sa na takéto podujatie je veľkým lákadlom aj pre oveľa silnejšie volejbalové družstvá. Napriek tomu, že sa nám nepodarilo uspieť ani v jednom z troch zápasov, mladý tím zanechal v susednom Česku pozitívny dojem. Účastníkmi turnaja boli zástupcovia českej extraligy DHL Ostrava(3. miesto v uplynulej sezóne), Fatra Zlín(6. miesto) a Slovensko zastupovali VKP Bratislava (1. miesto) a VK Slávia Svidník. (5. miesto)

Zápasy VK Slávia Svidník:

1. VK Slávia Svidník- Fatra Zlín 0:3 (-21, -21, -15)
2. VK Slávia Svidník- DHL Ostrava 0:3 (-19, -21, -21)
3. VK Slávia Svidník- VKP Bratislava 1:3 (-20, -22, 23, -15)

Ostatné výsledky:

1. DHL Ostrava- VKP Bratislava 3:0
2. Fatra Zlín- DHL Ostrava 2:3
3. VKP Bratislava- Fatra Zlín 0:3

Celkové poradie:

1. DHL Ostrava
2. Fatra Zlín
3. VKP Bratislava
4. VK Slávia Svidník

Zostava VK Slávia Svidník:

Kseňák, Barlík, Vokál, Soták, Gut, Drobňák, Németh, Macko, Skasko, Rajduga.

Vyjadrenia trénerov:

Evald Štofík: „V prvom rade je podstatné to, že sme boli na turnaji, ktorý bol veľmi kvalitný a len tak vedie cesta ako sa zlepšovať. Z tohto pohľadu je na mojej strane maximálna spokojnosť s obsadením turnaja a samozrejme nám bude trošku dlhšie trvať, kým budeme porážať silnejších súperov. Naša hra na turnaji mala stúpajúcu tendenciu od zápasu k zápasu. Výkon prvého zápasu so Zlínom pôsobil veľmi ustráchane, no boli momenty kedy to bola vyrovnaná partia, ale neboli sme schopný to udržať. Súper naopak pôsobil veľmi vyrovnanea svoju vysokú výkonnosť si udržiaval takmer počas celého zápasu a v tom spočíval hlavný rozdiel medzi nami a súperom. Zápas s Ostravou bol už lepší, ale opäť kvalita a hlavne skúsenosti s ťažkých zápasov boli na ich strane. Slovenské derby medzi VKP a nami ukázalo, že po odchode troch najlepších hráčov VKP je to družstvo výkonnostne porovnateľné s nami. Rozdiel v zápase som videl hlavne v kvalite nahrávky, ich jednotka Holý je stále o stupeň vyššie ako naši nahrávači. Sklamali ma hlavne smečiari, ktorí nedokázali skladať ani z jednoznačných nahrávok.
Michal Kudla: „Turnaj bol pre nás veľmi prospešný, pretože sme skúsili poľskú a teraz okúsili aj českú ligu, ktorá sa s našou nedá kvalitatívne porovnať. Hrali sme s družstvom z Ostravy, ktoré má výborný hráčsky káder s našim slovenským reprezentačným nahrávačom Jurajom Zaťkom, taktiež ďalší Slovák Marek Mikula, ktorý je v širšom reprezentačnom kádri a slovenský juniorský reprezentant Michalovič, z českého národného tímu tam bol na poste libera Václavík. Aj družstvo Zlína má niekoľkých bývalých českých reprezentantov napr. Obdržálek. Zápasy s takýmito družstvami nám určite dajú veľa, pretože máme veľmi mladý hráčsky kolektív. Veď v niektorých fázach zápasov sa na ihrisku súčasne objavili junior Skasko a dvaja býval juniori Macko a Drobňák a aj ostatní hráči sú veľmi mladí, takže skúsenosti z tohto turnaja sú pre nich veľmi poučné. Musím povedať, že sme uhrali s týmito družstvami zo dva sety, v ktorých sme dali 20 a viac bodov, čo je pre mňa veľmi pozitívne. Prejavili sa rozdiely hlavne v herných činnostiach jednotlivcov a v tom by som videl aj najväčšie rozdiely medzi hráčmi v našej a českej lige. S aktuálnym majstrom Slovenska, ktorý hral v pozmenenej zostave sme uhrali žiaľ iba jeden set čo nás uspokojilo, pretože sme zápas mohli doviesť do päťsetovej bitky.

Existujúce fotogalérie:

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.