VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Play off 1. kolo extraligy, 1. zápas: Humenné - Svidník

K Chemes Humenné - VK Slávia Svidník 3:0 (25, 16, 18)

Svidníčania vstúpili do zápasu veľmi dobre a zaskočili Humennčanov výborným plachtiacím podaním, s ktorým mali domáci obrovské problémy. Naši súperovi odskočili na rozdiel až siedmich bodov a do stavu 10:17 sme boli lepším družstvom na ihrisku. Humennčania sa dostali dohry až po z mnene nahrávača, keď Tomašika nahradil skúsený Matta. To sa neskôr ukázalo ako výborný ťah domáceho trénera Vlkolinského a rozhodujúci faktor, pretože aj napriek setbalu Slávistov si skúsení Chemesaci ostrielaní kvalitnými zápasmi zo stredoeurópskej ligy záver setu ustrážili. Po vyhratom sete z nich opadla nervozita a po kvalitnom podaní hlavne stredového hráča Mizeraka a výbornej pestrej hre na sieti ovládli dianie na ihrisku a ďalšie dva sety boli už v ich réžii. Svidníčanov môže mrzieť hlavne prvý set, ktorý mali vynikajúco rozohratý a po jeho prípadnom víťazstve by mal zápas určite iný priebeh. Verme, že takýchto chýb sa budú Slávisti v odvete vyvarovať a na domácej palubovke ukážu, že vedia s favoritom a adeptom na celkové prvenstvo v Slovenskej extralige hrať nielen vyrovnanú partiu, ale dokážu ich aj poraziť a znepríjemniť im tak cestu za titulom.

74 minút, rozhodovali: Pauka a Sluk, 350 divákov.

Na zápasy: 1:0

Chemes: J. Tomášik, M. Mizerák, Kríž, Hriňák, Jakubov, Javorčík (libero Vajda, Matta, Hudák). Tréner: R. Vlkolinský.

Slávia: Závacký, Macko, Skasko, Tholt, Rajduga, Németh (libero Ľ. Soták, Barlík, Škvarek, Vokál, Kseňák, Gut). Tréner: M. Kudla.