VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Play off 1. kolo extraligy, 2. zápas: Svidník - Humenné

Favorit ani v druhom play-off stretnutí nezaváhal

VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné: 0:3 (22:25, 18:25, 17:25)

Svidnícky divák si prišiel v druhom kolo playoff slovenskej extraligy na svoje, keď na domácej palubovke privítal favorizované Humenné, ktoré ešte len pred necelým mesiacom na domácej palubovke porazilo slávny Francúzky klub Stade Poitevin POITIERS s trojicou reprezentantov, ktorí na posledných majstrovstvách Európy skončili až vo finále. V sobotu to isté Humenné prišlo svoje kvality predviesť aj na palubovku športovej haly vo Svidníku.

Prvý set bol z celkovej trojice setov najvyrovnanejší. Hoci sa hostia v ňom ujali vedenia na viac ako tri body sa od súpera neodtrhli. Po remízových stavoch 1:1, 2:2 a 3:3 sa na podobnú pozíciu Svidníčania dostali aj za stavu 20:20. No vtedy si hosťujúci tréner zobral oddychový čas a hoci po ďalších dvoch loptách bolo opäť nerozhodne nakoniec záver úvodného setu vyšiel lepšie pre hostí.

V druhom sete od stavu 2:2 sa hostia opäť dostali do vedenia a tentoraz si ho udržiavali počas priebehu celého tohto setu. Svidníčania niekoľkokrát znížili na rozdiel jedného bodu (6:7, 7:8, 11:12, 13:14), dokonca sa ujali aj vedenia 16:15. Potom však už súper zobral taktovku hry do svojich rúk a zásluhou presných a tvrdých útokov dotiahol aj tento set do víťazného konca.

Posledný set tohto play-off stretnutia bol už úplne v réžii favorizovaných hostí. V niektorých fázach tohto setu vyhrávali aj rozdielom 7 až 8 bodov a svoje úsilie za druhým víťazstvom v tomto súboji nakoniec dotiahli do víťazného konca.

Vďačné svidnícke publikum aj napriek prehre ocenilo snahu domácich volejbalistov a určite sa už teší na ďalšie stretnutia, hoci tie už nebudú o tie najvyššie priečky. Tretie play-off stretnutie sa odohrá v stredu 10. marca v Humennom.

Zostava Svidníka: Závacký, Macko, Barlík, Németh, Skasko, Tholt (libero Soták, Škvarek, Rajduga, Kseňák, Vokál, Drobňák).

Michal Kudla, tréner Svidníka: „V prvom stretnutí sme v Humennom nastúpili veľmi odvážne a s účastníkom európskej súťaže sme v prvom sete dokonca vyhrávali o sedem bodov. Za stavu 15:9 v prvom sete domáci poslali na palubovke svojho najlepšieho nahrávača a tam nastala zmena v ich hre. Domáci sa postupne zlepšovali na podaní, odtiahli nás od siete a my sme po piatich zlých rozohrávkach stratili na útoku dôležité lopty. Mali sme aj setbal, v ďalších dvoch setoch už domáci volejbalisti išli psychicky hore a nás prehrali. V dnešnom stretnutí najmä na podaní hostia riskovali, čo im žiaľ pre nás aj vychádzalo. Hoci niekoľko lôpt aj pokazili no dobrou prihrávkou a útokom tieto straty dokázali zlikvidovať. Prvé dva sety dnešného súboja boli vyrovnané, urobili sme však chyby v ich koncovkách. Jeden set v dnešnom stretnutí sme si vyhrať určite zaslúžili. V najbližšiu stredu sa chceme v Humennom pokúsiť o to, aby sme súpera mohli ešte opäť privítať na domácej pôde. Bude to ťažké, no nie nereálne“.

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Hoci sme hrali európsku súťaž play-off je o niečom inom. Svidník, aj napriek doterajším možno že našim presvedčivým víťazstvám, má určite svoju kvalitu. Hrajú veľmi dobrý volejbal, v mužstve nemajú nejaké výrazné slabiny. Je tu aj výborná divácka kulisa, takže sme sa tu cítili príjemne. Na nás sa každý súper chce vytiahnuť a to je nás to najlepšie. Chlapci totiž nemôžu nič podceniť a stále musia byť plne koncentrovaní na priebeh hry. V stredoeurópskej lige sme v tomto ročníku dosiahli to, čo sme chceli, v našej slovenskej extralige to chceme dotiahnuť čo najďalej. Verím, že sa nám aj tento cieľ podarí naplniť.“.