VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Play off 1. kolo extraligy, 3. zápas: Humenné - Svidník

VK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník 3:0 (11, 19, 23)

Tréner Svidníčanov Michal Kudla chcel s nevydarenou sériou s jedným z adeptov na celkové prvenstvo v extralige proti Humenčanom ešte čosi urobiť a od začiatku zápasu vsadil na skúsenosti. Do tretieho zápasu v sérii postavil na blok namiesto mladého Macka Škvareka a na poste univerzála v základnej šestke nastúpil namiesto Tholta Vokál. To sa hneď v úvodnom sete nakoniec ukázalo, ako nie moc vydarený krok a ani jeden zo skúsenej dvojice sa v sete nepresadil. Humenčania slávistov deklasovali na jedenásť. Do druhého setu sa však naspäť vrátila dvojica z predchádzajúcich zápasov a bojovným výkonom hlavne výborne hrajúceho Tholta sa hra vyrovnala. No ani to nestačilo na pestrú a hlavne na všetkých postoch vyrovnanú hru súpera, ostrieľaného zo stredoeurópskej ligy. V tomto zápase sa opäť nahrávač slávistov Závacký nemohol oprieť o kvalitnejšiu hru kolikových hráčov, keď hlavne Rajduga už dlhodobo zaostáva za svojimi minuloročnými dobrými výkonmi. Paradoxne práve po príchode najnižšieho smečiara Guta sa Svidníčania prvý krát ujali vedenia v treťom sete, keď práve menovaný Gut výborne a hlavne umne vytlkal bloky súpera. Svidníčania viedli počas celého tretieho setu, no nakoniec ho opäť nedotiahli do víťazného konca a tak si nepripísali ani jeden víťazný setík v tejto sérii a podľahol tak favorizovanému Humennému 3:0 na zápasy. Humenné tak postúpilo do semifinále, v ktorom sa stretne s Nitrou. Druhú semifinálovú dvojicu doplnili VKP Bratislava a VK PU Prešov.

Konečný stav série.

VK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník: 3: 0
VKP Bratislava - Nové Mesto nad Váhom: 3:0 (d3:0, v3:1, d3:0)
Nitra - STU Bratislava 3:0 (d3:0, v3:1, d3:0)
VK PU Mirad Prešov - MŠK Púchov: 3:1 ( v2:3, d3:1, v3:0, d3:0)

69 minút, rozhodovali: Tiňo a Szavka, 450 divákov.

Na zápasy: 3:0, Humenné postúpilo do semifinále

Chemes: J. Tomášik, Javorčík, Hriňák, Kašper, Jakubov, Kríž (libero Vajda, Matta, Hudák). Tréner: R. Vlkolinský.

VK Slávia: Škvarek, Závacký, Nemeht, Skasko, Vokál, Barlík (libero Ľ. Soták, Tholt, Macko, Rajduga, Gut). Tréner: M. Kudla.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.