VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Play off 2. kolo extraligy, 2. zápas: Svidník - STU Bratislava

V tejto sezóne najslabší výkon pred domácim publikom

VK Slávia Svidník – VK STU Bratislava 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)

Po prvom stretnutí v súboji o 5. až 8. miesto v extraligovej volejbalovej súťaži išli o výkone svidníckych volejbalistov veľmi dobré a pozitívne informácie. Aj napriek tomu, že sa po prvom stretnutí cítili ukrivdení výkonom rozhodcov, predsa sa až do posledného setu nevzdávali a domácim podľahli až v päťsetovom zápolení. No sobotňajší súboj s bratislavským nováčikom už bol o niečom inom.

Stretnutie začali lepšie domáci volejbalisti, ujali sa vedenia 3:1. N od nerozhodného stavu 6:6 sa vývoj setu otočil, hostia sa najmä zásluhou dobrej rozohrávky svojho skúseného nahrávača začali presadzovať a body postupne získavali najmä po útokoch stredom siete. Tento Svidníčania nedokázali ubrániť. Hostia si udržiavali dvoj až trojbodový náskok, domáci sa však nevzdávali a dokonca sa ujali vedenia 17:16. No od stavu 17:17 získali Bratislavčania za sebou päť bodov a o osude prvého setu bolo rozhodnuté. Druhý set bol od prvej lopty plne v réžii nováčika. Ten si hneď v jeho úvodu vypracoval štvorbodový náskok a ten postupne zvyšoval. V niekoľkých prípadoch bol rozdiel skóre až 8-bodový.

Hostia neustále hrali svoju hru, tvrdo podávali, ich útoky mali potrebnú presnosť i razanciu. Domácim k obratu v tomto sete nepomáhali ani výmeny hráčov. Od stavu 13:20 však Svidníčania získali za sebou štyri body a znížili na 17:20. No to bolo z ich strany v tomto sete všetko a tak po druhýkrát prehrali set pomerom lôpt 20:25. Tretí, a ako sa nakoniec ukázalo aj posledný set v tomto súboji, bol najvyrovnanejší. V jeho úvode bol rozdiel v skóre minimálny, často bol stav setu remízový. Od stavu 6:6 sa domáci dokázali konečne presadiť a vyhrávali 9:6. No Bratislavčania nenechali nič na náhodu, opäť hru pritvrdili a najmä útokmi stredom siete získavali vo svoj prospech ďalšie body. Od stavu 10:10 sa obidve mužstvá opäť ťahali o každý bod, no Svidník sa opäť dostal do sľubného vedenia (19:15, 21:16).

Zase však prišiel kritický okamih v ich hre a od stavu 22:18 ich hostia prehrali piatimi bodmi za sebou a dostali sa do vedenia 22:23. Domáci volejbalisti ešte dokázali vyrovnať na 23:23, no na viac sa v tomto stretnutí už nezmohli.

Bratislavčania tak zvíťazili aj v treťom sete a plne zaslúžene si odvážali cenné víťazstvo i postup do boja o 5. a 6. miesto. Svidníčania svojim výkonom sklamali a tak budú bojovať iba o 7. alebo 8. miesto. Ich súperom bude jeden z dvojice Púchov alebo Nové Mesto nad Váhom.

Zostava Svidníka: .Németh, Tholt, Skasko, Rajduga, Macko, Kseňák (libero Soták, Gut, Škvarek, Drobňák, Barlík, Vokál).

Michal Kudla, tréner Svidníka: „Bol to náš najslabší výkon na domácej palubovke. Súper dokonca nastúpil bez kvalitného univerzála Demetera, ktorý sa po skončení hosťovania vrátil do VKP. Pri našom optimálnom výkone proti takémuto súperovi sme mali vyhrať. Skúšali sme všetkých hráčov z lavičky, no počas celého zápasu sme nenašli optimálnu zostavu. V koncovke tretieho setu sme v dobre rozohratej pozícii opäť zlyhali. Nechcem sa vyhovárať, ale citeľne nám chýbal rozohrávač Závacký, ktorý mal pred stretnutím črevné problémy. Tento súboj bol dosť o kvalitnej nahrávke a tú mal súper oveľa lepšiu. Nemôžem byť spokojný s výkonom ani jedného hráča, no sklamal ma Skasko, ktorý najmä v obrannej činnosti nehral to, na čo má predpoklady. Súboje až o 7. a 8. miesto sú pre nás v tejto sezóne sklamaním“.