VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Play off 3. kolo extraligy, 1. zápas: Svidník - Nové Mesto

Po presvedčivom víťazstve siedma priečka na dohľad

VK Slávia Svidník – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (25:15, 25:16, 25:11)

Najvernejší fanúšikovia svidníckeho volejbalu sledovali v sobotu pravdepodobne posledné domáce stretnutie sezóny v podaní volejbalových extraligistov. Tradičný fans klub tentoraz nahradili bicie nástroje, ktoré spríjemňovali prestávkové pauzy.

Svidníčania v stretnutí o 7. – 8. miesto presvedčivo zdolali svojho súpera a v prípade druhého víťazstva o týždeň na palubovke Nového Mesta nad Váhom obsadia v konečnom poradí extraligovej volejbalovej ligy siedme miesto.

Od úvodného hvizdu prvého setu domáci držali pevne v rukách taktovku zápasu. Od remízového stavu 2:2 začali na ich konto pribúdať víťazné lopty a ich náskok postupne narastal. Úspešní boli najmä na blokoch, kde sa väčšinou presadzovala dvojica Tholt – Skasko. Najvyššie vedenie bolo o desať bodov (20:10), ktoré si domáci volejbalisti udržali až do poslednej lopty prvého setu. Druhý set mal podobný priebeh ako ten prvý, tentoraz sa náskok domácich začal zvyšovať od stavu 5:4. Hostia začali častejšie chybovať v útoku, keď niekoľko ich smečov skončilo v aute. Svidníčania sa presadzovali presnými smečmi (Tholt) a niekoľkými pohotovými ulievkami (Macko, Skasko, Rajduga). Aj v tomto sete vyhrávali najvyššie desaťbodovým rozdielom (20:10). Za tohto stavu hostia získali za sebou štyri body, no ani tentoraz sa im záver setu nepodarilo zdramatizovať. Aj v treťom dejstve bol súboj mužstiev vyrovnaný iba v jeho úvode. Od stavu 3:3 opäť začalo narastať vedenie domácich volejbalistov. Obraz hry bol podobný ako v prvých dvoch setoch a v závere toho posledného hostia doslova rezignovali a prehrali ho štrnásťbodovým rozdielom.

Michal Kudla, tréner Svidníka: „Dnes bola naša cesta za víťazstvom pomerne krátka a ľahšia. Hoci súper v stretnutiach o prvú štvorku dokázal uhrať dva sety s VKP Bratislava, no odišiel mu nahrávač Chudík a to ich hru poznačilo. Dnešný súboj bol o kvalite z našej strany, dobre zahrali všetci hráči. Spokojnosť môžem vysloviť s hrou nahrávača Závackého, u ktorého to bola prvá extraligová sezóna. Súpera sme jednoznačne predčili na bloku, dobre sme aj podávali. Svoje pôsobenie v našom klube ešte pred týmto stretnutím ukončila dvojica Kseňák a Škvarek, možnosť skúsiť si extraligu dostal náš junior Sušina, ktorý ešte aj v novej sezóne bude v juniorskom veku. Je to talentovaný volejbalista, ktorý má pred sebou sľubnú perspektívu. O týždeň by sme druhým víťazstvom v Novom Meste nad Váhom chceli úspešne zakončiť túto sezónu. Postupne už začíname s prípravami na novú sezónu, od 1. mája by mal začať v klube pracovať nový profesionálny tréner, pracujeme aj na doplnení kádra.

Zostava Svidníka: Macko, Tholt, Skasko, Németh, Drobňák, Závacký (libero Soták, Rajduga, Vokál, Barlík, Sušina, Gutt).