VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Play off 3. kolo extraligy, 3. zápas: Svidník - Nové Mesto

Posledný zápas sezóny zabezpečil konečné siedme miesto

VK Slávia Svidník – VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (26:24, 18:25, 25:18, 25:14)

Od 3. októbra 2009 do uplynulej soboty trvala extraligová sezóna pre svidníckych volejbalistov. Bola náročná nielen fyzicky, ale aj po psychickej stránke. Nakoniec si Volejbalový klub Slávia Svidník vybojoval konečné 7. miesto zásluhou dvoch domácich víťazstiev v trojzápasovej sérii.

V prvom sete to bolo ako na hojdačke. Vedenia sa ujali hostia a udržiavali si ho až do stavu 5:5. Potom domáci odskočili na rozdiel troch bodov, ale onedlho bol opäť remízový stav (9:9). Potom bol stav v skóre jedno až dvojbodový, domáci opäť viedli rozdielom troch bodov (17:14), ale bojovní hostia dokázali vyrovnať. Vyrovnané to bolo až do stavu 24:24, ale posledné dva body tohto setu získali domáci po smeči Tholta a útoku hostí do autu. Aj v druhom sete sa dostali Novomešťania pomerne ľahko do vedenia a to si od stavu 3:3 udržiavali počas celého setu. V týchto fázach hry sa prestalo na útoku dariť v prvom sete dobre hrajúcemu Tholtovi, a tak zákonite prišlo aj k prestriedaniu. Na podaní sa nedarilo najmä nahrávačovi Závackému. Hosťom sa darilo najmä na sieti, pri podaní neboli úspešní ani Németh a Vokál. Domáce bloky ešte ako tak v tomto sete fungovali, ale záverečné podanie Závackého do siete len potvrdzuje to, že v tejto činnosti nemal v sobotu, hoci treba pripomenúť, že jeho podania boli najriskantnejšie, najistejšiu ruku. Necelá stovka divákom v športovej hale bola po druhom sete v rozpakoch, ako sa tento záverečný súboj o vyššie umiestnenie v konečnej tabuľke skončí. Nakoniec sa však všetko otočilo v prospech svidníckych volejbalistov, hoci opäť v úvode setu prehrávali. Pri obetavom obrannom zákroku sa zranil Barlík, ktorý skončil vo svidníckej nemocnici a po zápase sa „pochválil“ asi desiatimi stehmi na ruke. Od stavu 4:4 postupne bod po bode svoje vedenie zvyšovali, do hry sa úspešnými smečmi i blokmi v spolupráci najmä s vysokými spoluhráčmi Skaskom, Mackom i Vokálom dostal opäť Tholt. Zo strany domácich volejbalistov nechýbali ani vtipné a umiestnené ulievky. Na sieti sa dokázal presadiť aj Németh a striedajúci Rajduga. Za stavu 22:18 prišiel smeč Tholta, útok Macka stredom siete a úspešný domáci dvojblok. Hoci konečne vo štvrtom sete ako prví bodovali domáci, predsa len sa do trojbodového vedenia (2:5) dostali hostia. Tí si ho udržiavali až do stavu 9:9. Potom však prišiel úspešný jednoblok Tholta, presný smeč Németha k postrannej čiare, jeho ďalšia ulievka, a hoci Závacký opäť podával iba do siete, Svidníčania si neskôr vypracovali až osembodové vedenie (18:10). Za zmienku v tomto priebehu setu okrem iného stojí aj to, že jediné eso v tomto súboji prišlo po podaní Németha. Za stavu 21:11 si tréner hostí vybral oddychový čas a Nové Mesto po ňom zaznamenalo dva body za sebou. To však bolo pre hostí iba slabou náplasťou na to, že tretí, rozhodujúci súboj o konečné 7. miesto s domácimi volejbalistami prehrali.

Zostava Svidníka: Macko, Skasko, Tholt, Závacký, Drobňák, Németh (libero Soták, Rajduga, Barlík Vokál, Gut, Sušina).

Michal Kudla, tréner Svidníka: „Táto extraligová sezóna bola pre nás strašne dlhá. Hráči sú už pomerne dosť unavení a ani motivácia hrať o konečné siedme miesto nie je niečo extra. V týchto zápasoch o konečné umiestnenia vdruhej štvorke ide hlavne o to, ako sa kto na konkrétny zápas skoncentruje. Je to predovšetkým o psychike. Náš dnešný súper v domácom stretnutí pred týždňom výkonom naznačil, že chce byť v konečnom poradí na vyššej priečke. No moji zverenci po prvom vyrovnanom a druhom stratenom sete predsa len ukázali väčšiu chuť po víťazstve, určite ho chceli venovať aj zranenému spoluhráčovi Barlíkovi. V posledných dvoch setoch dnešného stretnutia nechýbalo väčšine hráčov kvalitné podanie a aj v obrane na sieti sme súpera predčili. Trochu nám v úvode viazla presnejšia prihrávka, no postupne sa to zlepšovalo. Chlapcov teraz čaká regenerácia, potom budú mať voľno a od 4. mája by sa mala začať predpríprava na nový extraligový ročník“.