VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 7. kolo žiaci: Humenné A - Svidník

V Humennom bez víťazstva

V sobotu starší žiaci VK Slávia Svidník cestovavali na svoj dvojzápas do Humenneho, kde sa predstavili na palubovke miestneho "A" družstva. V zápase prvých dvoch družstiev sa očakával vyrovnaný súboj.

VK Chemes Humenné"A" - VK Slávia Svidník 3:0 (26, 22, 19)

VK Chemes Humenné"A" - VK Slávia Svidník 3:1 (-21, 8, 12, 15)

Prvý set uvodného zápasu sa vyznačoval očakávanou vyrovnanosťou, keď obe družstvá bojovali o každú jednu loptu s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Koncovka setu však patrila domácim, keď sme nedokázali dotiahnuť do konca set za stavu 23:21 v náš prospech. Podobný priebeh mal aj druhý set prvého zápasu keď súper opäť zvládol lepšie koncovku setu. V treťom sete si súper vytvoril náskok už v úvode ,ktorý udržal až do konca setu. Napriek dobrému výkonu sme prvý zápas prehrali jednoznačne v pomere 3:0.

Druhý zápas začal súper menej koncentrovaný, čo sme dokázali dokonale využiť a prvý set sme získali pre seba. V druhom sete sme nepochopiteľne poľavili. Obrovskou katastrofou bol náš príjem. Z našich školáckych chýb súper vyťažil maximum a na ihrisku sme sa iba prizerali hre súpera. Od druhého setu sa zápas niesol v réžii domácich, a zaslúžene získali pre seba aj druhé víťazstvo. Našim chlapcom v druhom zápase chýbala bojovnosť a vačšia túžba po víťazstve.

Rozhodoval: Pavelko

Zostava: blokári: Pavol Olejár, Pavol Fulop,
nahrávači:Juraj Jurko, Edo Pinďar
smečiari:Daniel Kimak, Patrik Pavelčák, Jakub Miga
diagonálny hráč: Šimon Novák
libero: Marian Vitko

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na turnaji o Pohár primátora mesta Svidník v dňoch 12-13.februára.