VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / IX. Volejbalový turnaj žiakov

Víťazom IX. ročníka Medzinárodného volejbalového turnaja žiakov o „Pohár primátora mestá Svidník“ sa stalo družstvo VK Slávia Svidník!

Už tradične posledné dni pred jarnými prázdninami sa ZŠ Ul. karpatská Svidník a ŠK ZŠ Karpatská Svidník organizuje volejbalový turnaj žiakov. V tomto roku sa k organizátorom pridala aj VK Slávia Svidník, keďže od nového ročníka už hrávajú žiaci pod jej hlavičkou. Aj tento moment poznamenal kvalitnejšiu samotnú prípravu turnaja a jej vylepšený imidž nielen u nás, ale aj u našich severných susedov z Poľska. Toto zlúčenie ma pozitívnu odozvu nielen po organizačnej stránke, ale aj v neposlednom rade samotnú prípravu hráčov, nielen na turnaj, ale aj na celý súťažný ročník. Na turnaj sú pozývané najlepšie družstva zo Slovenská a Poľska a tento rok pozvanie prijali tieto družstvá:

1 skupina: UMKS MOS WOLA Warszava (PL), GP 2 MTS WINNER Czechovice- Dziedzice (PL), MŠK Vranov n.T. „B“, VKM Stará Ľubovňa

2 skupina: Beskid Zdroj Iwonicz (PL), VK Nové mesto n. Váhom, MŠK Vranov n.T. „A“ a náš zástupca VK Slávia Svidník.

K samotnému systému turnaja. Hral sa v dvoch skupinách, systémom na tri hrané sety. Za získanie setu družstvo si pripísalo bod. Prvý deň v skupinách, druhý deň o poradie celkové. Zápasy zo skupín sa zarátavali aj do konečného poradia.

Hneď v prvý deň na úvod turnaja po jeho slávnostnom otvorení, ktoré prebehlo už tradične v telocvični ZŠ Ul. karpatská Svidník, za nástupu všetkých družstiev organizátori vytiahli pre súťažiacich veľmi atraktívne prekvapenie v podaní Svidníckych mažoretiek. Po uvítaní volejbalisti rozohrali boj v dvoch telocvičniach a to na už spomínanej ZŠ Ul. karpatskej a Strednej škole odevnej. Nad pravidlami tejto kolektívne hry dbala trojica rozhodcov: Jozef Mikula, Katarína Mikulová a Tomáš Chavko. Do finálovej skupiny sa prebojovali: z prvého miesta skupiny 1. GP 2 MTS WINNER Czechovice- Dziedzice a z druhého miesta UMKS MOS WOLA Warszava, z druhej skupiny z prvého miesta VK Slávia Svidník a z druhého Beskid Zdroj Iwonicz. V skupine o umiestnenie ostali VK Nové mesto n. Váhom, MŠK Vranov n.T. „A“, MŠK Vranov n.T. „B“ a VKM Stará Ľubovňa.

Na turnaji boli už od samého začiatku samé prekvapenia. Jedným z prekvapení bolo aj víťazstvo Iwonicza nad favorizovaným Novým mestom nad Váhom a jeho následný postup medzi najlepšiu štvorku. O celkovom víťazovi rozhodol až záverečný zápas finálovej skupiny medzi domácou Sláviou Svidník a GP 2 MTS WINNER Czechovice- Dziedzice. Keďže poliaci šli do finálového zápasu bez straty setu a domácej slávii set zobrali hostia z UMKS MOS WOLA Warszava, naši chlapci ak chceli pomýšľať nad celkovým víťazstvom v turnaji, museli tohto súpera zdolať pomerom 3:0, pretože aj samotný pomer lôpt hovoril v prospech hostí z Czechovic- Dziedzic. No samotný priebeh zápasu ukázal, že kto bude pánom na ihrisku. Domáca Slávia sa do súpera zahryzla od samého začiatku. Počas celého zápasu súperovi nedovolila vyhrávať iba doťahovať. Zápas svojou kvalitou patril medzi dôstojne vyvrcholenie volejbalového turnaja. Po setoch 25:17,25:20, 25:23 sa z úspechu tešili víťazným tancom VK Slávia Svidník, treba povedať, že zaslúžene. Trénerom víťazného družstva bol Mgr. Marián Vitko.

Hrali: P. ŠČERBA, P. PAVELČAK, E. PINĎAR, M. VITKO, P. FÜLÖP, D. KIMÁK, P.OLEJÁR, Š. NOVÁK, J. JURKO,P. ČUMA, M. REGRUT, A. PETRIK, J. MIGA. Tréner: Mgr. Marián Vitko, Asistent: Mgr. Juraj Cahajla

Celkové poradie:

  • 1. VK Slávia Svidník
  • 2. GP 2 MTS WINNER Czechovice- Dziedzice
  • 3. UMKS MOS WOLA Warszava
  • 4. Beskid Zdroj Iwonicz
  • 5. VK Nové mesto n. Váhom
  • 6. MŠK Vranov n. T. „B“
  • 7. VKM Stará Ľubovňa
  • 8. MŠK Vranov n. T. „A“

K ďalšej veľmi peknej vizitke turnaja, boli okrem nádherných pohárov aj sošky pre jednotlivcov ocenených na jednotlivých postoch. Tie získali:

Najlepší smečiar: Piotr Surdyn UMKS MOS WOLA Warszava,

Najlepší nahrávač: Jerzy Kisza GP 2 MTS WINNER Czechovice - Dziedzice

Najužitočnejší hráč: Patrik Ščerba VK Slávia Svidník

Turnaj svojou organizáciou patril medzi najvydarenejšie v svojej histórii.

Sponzori turnaja: M. Kohútová, J. Krajňak, Pekáreň pri IBV s.r.o. SK, M. Labun, Stredná škola odevná Svidník, Mesto Svidník, Euroeduca, ŠSZČ pri ZŠ Ul. karpatská Svidník a ďalší sponzori, ktorí nechceli byť menovaní. Touto cestou sa organizátori sa chcú poďakovať všetkým sponzorom a in. priateľom ktorí sa podieľali na zdarnom priebehu turnaja.

Mgr. Juraj Cahajla, Športový riaditeľ turnaja

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.