VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Ďalší krst Poliakmi z Plusligy

Svidnícki volejbalisti cibria prípravu na novú sezónu v skutku veľmi odvážne. Po prípravnom zápase s Fartom Kielce z najvyššej Poľskej ligy, si slávisti zmerali sily aj s jej ďalším účastníkom. Pamapol Siatkarz Wielun, na rozdiel od Kielc, ktoré si vybojovalo účasť v tejto veľmi prestížnej lige až túto sezónu, je jej každoročným účastníkom. Na uplynulú sezónu Wielunčania síce nebudú spomínať veľmi v dobrom, ale vypadnúť s neskorším majstrom Poľska, miliónmi nabitým Belchatowom vo štvrťfinale nie je vôbec hanba. No v tejto sezóne majú smelšie ciele. Aj preto siahli hlbšie do vrecka a proti Svidníčanom sa v jeho drese už predstavili aj nové posily. A nie hocijaké. Ich farby od novej sezóny budú hájiť dvaja reprezentanti Ukrajiny a Bieloruska Serhij Kapelus, Dmitrij Babkov, Serhij Antanovic, , Argentíny Martin Blanco Costa, či bývalý skúsený 38 ročný reprezentant Poľska Andrzej Stelmach. O zhodnotenie zápasu sme požiadali trénera slávistov Jaroslava Vlka.

„Odohrali sme ďalší zápas s veľmi kvalitným a hlavne skúsený tímom najvyššej Poľskej ligy, na čele s výborným 38 ročným nahrávačom Stelmachom a ďalšími reprezentantmi z Bieloruska, či Ukrajiny s jasnou hlavnou šestkou, kým nám sa tá šestka ešte len rysuje a tu správnu silnú základnú zostavu ešte len hľadáme. Bola to pre nás opäť veľká škola, kde sme mali možnosť vidieť, ako sa hrá volejbal na tej vrcholovej úrovni, prakticky bez chýb s maximálnym nasadením a aj výškovou prevahou na bloku. To všetko je ale potrebne pre naše zohrávanie a získavanie skúsenosti z takýchto zápasov a myslím si, že to splnilo svoj účel. V dnešnom volejbale je to hlavne otázkou chýb a tie vieme odstrániť len vďaka skúsenostiam získanými práve z takýchto zápasov.“

Pamapol Siatkarz Wielun - VK Slávia Svidník 4:1 ( 25:16, 25:19, 25:20, 24:26, 15:11).

Skutočný krst ohňom však Svidníčania zažijú až tento štvrtok, keď sa náš zástupca postaví proti družstvu z Bydgoszczti. To má v tejto špičkovej lige vždy tie vyššie ciele. Veď v jeho zostave sa po odchode nahrávača Pawla Woickeho v tejto sezóne predstavy aj najlepší nahrávač poľskej ligy a kapitán Slovenskej reprezentácii Michal Mastný, či ďalší reprezentanti Slovenska Martin Sopko st. s Michalom Červeňom. Viac zo samotného zápasu vám prinesieme v nasledujúcom príspevku.

Existujúce fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.