VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidníčania v príprave proti Delecte Bydgoszcz

Vo štvrtok o 16.00 hodine, v centre turisticko rekreačnom v Kielnarovej pri Rzeszowe, čakal na Svidníčanov naozajstný volejbalový zážitok. Veď zahrať si prípravný zápas proti Delecta Bydgoszcs, ktorá je špičkový volejbalový tím z vynikajúcej Poľskej ligy úradujúcich majstrov Európy nie je hocijakou záležitosťou pre ani pre oveľa kvalitnejšie a hlavne bohatšie kluby zo Slovenska. Ba ani z iných volejbalovo vyspelejších krajín. Veď hráči tohto klubu patria v reprezentačných družstvách svojich krajín vždy k tým najlepším. K takýmto patrí určite aj kapitán Slovenskej reprezentácie Michal Masný, či ďalší člen Slovenskej reprezentácie Martin Sopko starší, alebo jej bývalí člen Michal Červeň. Svidníčania mohli na vlastnej koži pocítiť silu smečovaných úderov aj od ďalšieho reprezentanta svojej krajiny, tento krát z krajiny tisícich jazier Fínska Antti Siltala, alebo bývalého reprezentanta Poľska Grzegora Szymanskeho a pod . Ďalším bonbónikom bol v uplynulej sezóne aj štart jedného z najlepších hráčov majstrovstiev Európy Piotra Gruszku v jeho farbách. Družstvo Bydgoszczu povedie tak, ako v uplynulej sezóne aj v tejto skúsený vynikajúci tréner Waldemar Wspaniały.

Štvrtok:
Delecta Bydgoszcs – VK Slávia Svidník 5:0 ( 25: 16, 25: 19, 25: 15, 25: 21, 15: 13 )

Piatok:
Delecta Bydgoszcs – VK Slávia Svidník 3:0 ( 25: 22, 25: 21, 25: 21)

Tréner slávie Jaroslav Vlk zhodnotil dvoj zápas takto:
„Z trojice zápasoch, ktoré sme absolvovali proti družstvám z najvyššej poľskej ligy bola Bydgoszcz určite najkvalitnejšia s tými najvyššími ambíciami v lige. Bola to opäť parádna škola, kde nám súper dokonale odhalil naše slabiny. Pri chybách či už v obrane, v útoku, alebo na prihrávke chlapci videli, že musia na sebe stále tvrdo pracovať . Mohli na vlastnej koži pocítiť, že ak nechceme ľahko sety prehrávať, musia ísť v každom zápase, v každom sete, v každom bode úplne na doraz. Tým, že tá Poľska liga je tak kvalitná, môžeme sa v takýchto zápasoch nielen zohrávať, ale aj naučiť od hráčov, ktorý v takejto kvalitnej lige hrávajú aj celkovému profesionalizmu a hlavne profesionálnemu správaniu samotných hráčov či už na ihrisku, alebo aj mimo neho.“

Existujúce fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.