VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / K. Feňo: „Aj napriek ponukám zo zahraničia som sa rozhodol pre Svidník“

Kamil Feňo, je novou posilou Volejbalového klubu Slávia Svidník. Tento 26 ročný a 192 centimetrov meriaci nahrávač, ktorý minulú sezónu obliekal dres účastníka najvyššej českej súťaže Fatry Zlín, sa upísal na tri roky. V roku 2005 sa práve pod vedením nového trénera Slávistov Jaroslava Vlka stal v drese Prešova majstrom Slovenska.

„Moje účinkovanie v českej volejbalovej extralige mi dalo po hernej stránke veľmi veľa. Najmä v poslednej sezóne som bol pravidelne v základnej šestke, takže volejbalu som si užil až-až. Aj naše tohtosezónne piate miesto bolo z môjho pohľadu veľmi dobré, prvenstvo v slovenskej extralige pred piatimi rokmi už tak vo mne nerezonuje. No určite si tento slovenský titul vážim a zaraďujem ho medzi svoje úspechy. No predsa len poslednú sezónu považujem za svoju najúspešnejšiu“.

Po trojročnom účinkovaní v Zlíne ste urobili prestup do VK Slávia Svidník. Nebol o vaše služby záujem v iných zahraničných kluboch?

„Svoje pôsobenie v Zlíne som už chcel ukončiť. Myslím si totiž, že tri roky v jednom klube je akurát tak dosť. Určite som uvažoval o tom, či neostať v českej extralige v inom klube, prípadne niekde inde v zahraničí. Aj keď som mal dve konkrétne ponuky z Česka nakoniec som sa rozhodol pre návrat domov. Na druhej strane je reálny predpoklad, že kvalita mužského volejbalu bude vo Svidníku stúpať, takže je to aj pre mňa určitá motivácia. Je tu chuť funkcionárov robiť kvalitnú prácu, rastie aj profesionalita klubu aj v takom menšom meste. A jednoznačným mojim rozhodnutím bolo, že ak sa vrátim na Slovensko tak jedine do Svidníka“.

Na poste nahrávača vo Svidníku sa postupne do dobrej formy dostával Závacký. Aj športový riaditeľ klubu a doterajší tréner M. Kudla jednoznačne kvitoval nárast jeho formy. Ste pripravený zabojovať o post jednotky na tomto poste?

„Do nového mužstva prichádzam jednoznačne s tým, aby sme spoločnými silami podávali čo najlepšie výkony. Konkurencia na takomto poste môže byť iba vítaná, pretože iba tá môže zlepšovať naše výkony. Každý z nás určite bude chcieť hrať, takže na palubovke bude v základe ten, ktorému v danom momente bude ísť hra lepšie. A v tom, či na poste nahrávača budem jednotka alebo nie, problém nevidím. Som tímový hráč a v prvom rade nám všetkým určite pôjde o to, aby sme dosahovali čo najlepšie výsledky“.

Spomínali sme, že práve pod vedením trénera Jaroslava Vlka ste získali titul majstra Slovenska. Takže ho ako trénera už poznáte.

„Pána Vlka považujem za veľmi dobrého trénera a je to aj veľmi dobrý človek. Bol aj dobrým volejbalistom, takže aj z tohto pohľadu určite bude mať čo dať nášmu mužstvu. Som rád, že práve on prišiel do Svidníka, pretože v Zlíne som mal trénera búrlivejšej povahy, pán Vlk je trénerom, ktorý veľa povie, ukáže. Počas môjho pôsobenia v Prešove mi ako tréner veľmi vyhovoval. Určite bude pre svidnícky klub na tomto poste veľkou posilou. Spolu s ďalšími spoluhráčmi sa máme na čo tešiť“.

So Sláviou ste podpísali zmluvu na tri roky. Ak by však prišla nejaká lukratívnejšia ponuka zo zahraničia máte súhlas, že v takomto prípade by ste dĺžku zmluvy nemuseli dodržať?

„Takúto situáciu pri podpise zmluvy som absolútne neriešil. Mal som totiž teraz možnosť ostať v zahraničí, no rozhodol som sa pre Svidník. A určite nemám nejaké úmysly a plány po roku či dvoch niekde odísť. V prípade, žeby išlo ozaj o lukratívnu ponuku tak verím, že s vedením klubu by som sa na rozviazaní zmluvy dohodol. Ale s takouto možnosťou sa absolútne nezaoberám. Teším sa totiž na účinkovanie v drese Svidníka“.

Prichádzate do nového hráčskeho kolektívu, videli ste nejaký majstrovský súboj Svidníka v uplynulej sezóne?

„Nechcem v žiadnom prípade hodnotiť účinkovanie Svidníka v uplynulej sezóne, ale mám pocit, že som videl asi dva najslabšie zápasy. Väčšinu svojich spoluhráčov poznám a viem, aké sú ich volejbalové kvality. A každý jeden z nich môže svoju výkonnosť oproti minulému ročníku zlepšiť“.

Konečné siedme miesto v uplynulej sezóne určite neuspokojilo funkcionárov, hráčov a ani divákov. Príde nový tréner, určite okrem vás aj ďalší noví hráči. Uvažovali ste už o tom, na akej pozícii by sa mal Svidník pohybovať v novej sezóne?

„Určite by sme mali patriť medzi mužstvá, ktoré potrápia súperov z prvej trojky a pravidelne vyhrávať nad tými ostatnými. Určite by ma osobne potešilo víťazstvo nad majstrom z Humenného, druhým finalistom Prešovom, i nad VKP Bratislava. Chcel by som, aby sme sa ako mužstvo naučili vyhrávať a aby súperi mali pred nami rešpekt“.

Vo Svidníku bola na volejbale stále dobrá atmosféra. V poslednom ročníku však ku koncu sezóny počet divákov klesal.

„Divák je už raz taký, ak sa mužstvu darí tak sa príde pozrieť na úspech, ak to nejde, tak aj on na hráčov zanevrie. Ale ak budeme podávať dobré výkony tak na svoje si príde nielen divák, ale aj my hráči“.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.