VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Nitra - Svidník, extraliga 1. kolo

Vstup do nového ročníka extraligy nevyšiel.

Svidnícki volejbalisti vstúpili do nového ročníka extraligy neúspešne, keď v dramatickom zápase nestačili na minuloročného semifinalistu z Nitry v pomere 3:2. Zápas bol poznačený množstvom nevynútených chyb a tie v konečnom zúčtovaní stali Svidníčanov veľmi vzácne víťazstvo. Za zmienku stoje dva nevyužite setbaly v prvom a treťom sete.

SPU Nitra – VK Slávia Svidník 3:2 (24, -20, 25, -13, 11)

Vyjadrenie trénera Vlka po zápase:„Prišli sme do Nitry uhrať, čo najlepší výsledok, ale samozrejme v tajnosti v Nitre vyhrať. No ich družstvo sa ukázalo, že sú veľmi dobre disponovaný hlavne na útoku a taktiež majú dobré somatotypy na bloku, takže sme sa na začiatku ťažko presadzovali. Rozpútal sa tvrdý boj a obe družstvá boli tlačené do úspešného vstupu do extraligy. V hre bolo príliš veľa nervozity, z ktorej pramenilo veľa nevynútených chýb. Na tom sme pohoreli aj v prvom sete, keď sme nevyužili setbal a len vlastnými chybami sme sa pripravili o víťazstvo v ňom. V druhom sete sme jasne dominovali už od začiatku a až v koncovke setu sa podarilo domácemu Krajčíkovi štyrmi riskantnými podaniamami kozmeticky upraviť výsledok. Tretí set sme začali nepochopiteľne niekoľkými chybami a umožnili sme im uskočiť na rozdiel troch bodov. Keď sme ich už v koncovke konečne dotiahli, opäť našimi školáckymi vlastnými chybami pri našom setbale sme sa pripravili o víťazstvo v tomto sete. Štvrtý set mal pre nás jednoznačný priebeh, keď sme súperovi nedovolili prakticky nič. Veľmi dobre sme podávali, kvalitne sme bránili ich kľúčových hráčov a vyzeralo to, že sme na najlepšej ceste otočiť vývoj zápasu v náš prospech. No vstup do piateho setu nám opäť nevyšiel, keď hneď na úvod nám Nitrančania odskočili na rozdiel štyroch bodov. Bohužiaľ pre nás, aj keď sa nám opäť podarilo dostať skóre do nerozhodného stavu 9:9 prišli už niekoľkokrát opakované vlastné chyby, ktorými sme sa pripravili o víťazstvo.“

Na budúci týždeň 9.10.2010, si slávisti v druhom kole extraligy zmerajú sily na domácej palubovke s hráčmi z Púchova, v drese ktorého nastúpi aj Slovenský reprezentant Jozef Pivovarči. Začiatok zápasu bude o 17.00 v športovej hale.