VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Svidník - STU Bratislava, extraliga 12. kolo

Až na prvý set celkom pohodlné víťazstvo

VK Slávia Svidník – VK STU Bratislava 3:0 (30:28, 25:21, 25:16)

V dvanástom kole slovenskej extraligovej súťaže čakalo na fanúšikov svidníckeho volejbalu aj prekvapenie. Vstup bol zdarma, sponzoroval ho kandidát na primátora mesta Svidník Pavel Olejár. Svidnícki volejbalisti nastúpili proti súperovi z hlavného mesta – VK STU Bratislava. Tento súboj však nezačali práve najlepšie. Už od prvej lopty úvodného setu prehrávali a hostia si pomerne ľahko udržiavali až štvorbodové vedenie. Za stavu 10:14 najprv presne a tvrdo zasmečoval Rajduga, ten istý hráč pridal ďalší bod priamo z podania a do tretice sa súper športovo priznal k teči na bloku. Odrazu to bolo už iba o bod, ale následne hosťom vyšla ulievka, Tholt smečoval iba do anténky a Malina bol na útoku zblokovaný. A tak opäť to bol štvorbodový rozdiel v prospech hostí. Zase však prišla úspešná šnúra domácich. Hostia pokazili podanie, ich následný smeč skončil v aute a dvakrát zabodoval Tholt, keď bol úspešný na smeči a vytĺkol aj bloky súpera. Záver setu bol dramatický a súperi sa ťahali o každý bod až do stavu 28:28. Potom však Tholt opäť vytĺkol bloky súpera a záverečný bod úvodného setu zaznamenal po smeči Rajduga.

Druhý set už mal úplne inú réžiu a Slávisti sa v jeho úvode dostali do vedenia, hoci nebolo veľmi výrazné. Hostia v jeho úvode iba dvakrát dokázali zrovnať náskok domácich a to za stavu 1:1 a 7:7. Za stavu 9:9 a 12:12 sa dokázali dostať dokonca do vedenia, ale od stavu 16:16 Svidníčania zobrali vývoj tohto setu do vlastných rúk a po úspešných blokoch a nepresných podaniach hostí si udržiavali troj až štvorbodové vedenie až do konca setu. Využili hneď prvý setbal po presnom smeči Drobňáka.

Záverečný tretí set tohto súboja bol už exhibíciou domácich volejbalistov. Od úvodnej lopty nenechali nič na náhodu a svoj náskok neustále zvyšovali. Dokázali sa presadiť v každej hernej situácii a hoci sa v ich hre vyskytlo niekoľko chýb vďačné obecenstvo ich výkon odmeňovalo skandovaným potleskom. Posledný víťazný bod sobotňajšieho zápasu zaznamenal priamo z podania Skasko.

Zostava Svidníka: Feňo, Tholt, Skasko, Rajduga, Malina, Faron (libero Gut, Drobňák, Závacký, Turlík, Barlík, Macko).