VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Prešov - Svidník, extraliga 14. kolo

V derby jasné víťazstvo Svidníčanov

Slávia VK PU Mirad Prešov – VK Slávia Svidník 0 : 3 (-19, -16, -24)

V sobotu sa v hornošarišskom derby Svidníčania predstavili na palubovke Prešova po prvý krát v úlohe favorita. Svoju rolu splnili na sto percent, keď domácim nedovolili uhrať ani set. V búrlivej atmosfére, kde nezainteresovaný fanúšik mal pocit, že domácim družstvom je hosťujúci Svidník, Slavisti nenechali nič na náhodu. Pre fanúšikov bol zorganizovaný výjazd a plný autobus fanúšikov, ale aj množstvo Svidníčanov, ktorí pricestovali do metropoly Šariša, vytvorili pre hostí skutočne domáce prostredie. Zápas začal, ako to v derby býva dosť nervózne a družstva sa do stavu 15:15 ťahali bod po bode. No od tohto stavu bolo na ihrisku len jedno družstvo. Slavisti predčili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a po víťazstve v prvom sete na 19, to už v druhom bola exhibícia. Koniec druhého sa Prešovčanom podarilo kozmeticky upraviť na 16, keď predtým na ukazateli skóre svietilo 24:12. Tretí set Svidníčania výrazne poľavili a súper odskočil na tri body, čo sa ťahalo až do stavu 24: 22 pre domácich. No ani výhoda dvoch setbalov Prešovčanom nestačila na zisk čo i len jedného setu. Po ich skazenom podaní sa k servisu dostal Malina a sériou troch výborných podaní otočil skóre a Svidníčania tak využili hneď svoj prvý mečbol.

Zhodnotenie zápasu trénerom Jaroslavom Vlkom: „Pre nás to bolo povinné víťazstvo, pretože to každý od nás očakával a v podstate vo vynikajúcej domácej atmosfére sme nenechali nič na náhodu a súpera sme od začiatku dostali pod tlak. Aj keď do stavu 15:15 v prvom sete to bolo vyrovnané, ale v koncovke sme im už ušli kvalitným blokom a nedali sme im šancu. Tu dostali až v treťom sete, keď sme sa pomalšie rozbiehali a Prešov nám ušiel na rozdiel troch bodov. Dostal sa až k dvom setbalom, no Malina tromi vynikajúcimi servismi zápas otočil a ukončil. Prešovu sme v tomto zápase nedali žiadnu šancu na nejaký zvrat a chvíľkovú nekoncentráciu v treťom sete pripisujem, že sa už moji chlapci v hlavách pripravovali na nedeľňajší zápas o čelo tabuľky proti VKP Bratislava.“

Zostava: Skasko, Faron, Malina, Rajduga, Feňo, Tholt, libero Gut (Drobňák)