VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: VKP Bratislava - Svidník, extraliga 15. kolo

Boj o čelo extraligy v prospech Svidníčanov

VK Slávia Svidník – VKP Bratislava 3:0 (19, 28, 17)

Obidvaja nedeľňajší súperi mali v doterajšom priebehu volejbalovej extraligy na konte iba po jednej prehre. Keďže „policajti“ mali odohratý o jeden zápas viac, patrila im lídrovská pozícia v tabuľke extraligy. Opäť beznádejne preplnené hľadisko očakávalo vyrovnaný súboj a verilo v úspech svojich volejbalistov.

V úvodnom sete zápasu začali hostia esom a po zlom prijme domácich vyhrávali 0:2. Domáci však priebeh úvodu otočili a postupne sa dostali do štvorbodového vedenia (7:3). No to si dlho neudržali a hostia získali v sérii štyri lopty a bolo vyrovnane. Potom sa súperi ťahali o každý bod až do stavu 12:12. Domáci postupne začali získavať bod po bodiku, udržiavali si tesne vedenie a zlom v tomto prvom sete nastal za stavu 16:15. Na podanie sa postavil Skasko a jeho smečovane lopty narobili súperovi na prijme veľké problémy. Svojim smečovaným podaním získal päť bodov za sebou a Slavisti sa ujali výraznejšieho vedenia 21:15. Tento náskok si udržiavali až do záveru setu, súperovi nedali ani len naznak možnosti na to, aby toto vedenie domácich aspoň skorigoval. Domáci nakoniec využili druhy setbal a zaslúžene získali úvodný set zápasu. Aj v úvode druhého setu začali domáci v duchu záveru tohto prvého a vyhrávali 3:0. Až do prvého technického oddychového času si náskok udržiavali (8:4), no hostia tromi bodmi rozdiel znížili na jednu loptu. Opäť sa opakovala stredná pasáž úvodného setu, keď to zase bola ťahanica o každý bod. Za stavu 16:16 sa Bratislavčania dostali do trojbodového trháku, no ten neudržali a zase to bol boj o každý získaný bod. Cely zaver druhého setu sa niesol v tomto duchu, o čom svedči, že hostia nevyužili tri setbaly, no domácim sa za skandovaného potlesku publika podarilo premeniť štvrtý a na sety tak bolo už 2:0. Málokto očakával, že nasledujúci tretí set bude v tomto súboji aktuálne dvoch prvých mužstiev extraligy v nedeľu podvečer aj posledným. Ako prví podávali hostia, no Malinovi sa podarilo ich útok zablokovať. Potom sa tento hráč postavil na podanie a zopakoval kúsok Skaska z prvého setu, keď rovnako smečovaným podaním získal pre Sláviu päť bodov a odrazu to bolo 6:0. Super sa však nevzdával, postupne z náskoku domácich ukrajoval a dokázal znížiť vedenie domácich niekoľkokrát na rozdiel jedného bodu. No v tomto sete sa prakticky do aspoň minimálneho vedenia vôbec nedostal. Za stavu 13:12 bol na podaní opäť Malina a získal aj zásluhou spoluhráčov tri body. Potom to už až do konca setu a nakoniec aj celého zápasu bolo iba o tom, aký bude konečný bodový rozdiel v tejto časti hry. Záverečné lopty celého zápasu sa odohrávali za skandovaného potlesku vďačných divákov v stoji a tak Slávia za uplynulé dva víkendové dni získala dve veľmi cenne víťazstva a nestratila ani set.

Zostava Svidníka: Feňo, Tholt, Skasko, Malina, Rajduga, Faron (libero Gut, Barlik, Drobňak, Macko, Zavacky, Turlik).

Jaroslav Vlk, tréner Svidníka: „Na tento zápas sme sa veľmi tešili vzhľadom k tomu, že sme stále druhý za VKP, ktorý má o zápas viac. Súper došiel skoro ako vždy v určitej pozmenenej zostave, ale to nie je náš problém. Zahrali sme lepšie ako súper, hoci aj v našej hre bolo niekoľko nevynútených chýb. Podali sme zodpovedný výkon najmä v obrane na sieti, veľa sme si pomohli dobrými blokmi. V určitých fázach sme bolo lepší aj na podaní. Druhý set bol dramatickejší, no pri takýchto vyrovnaných súperoch to nie prekvapujúce. Diváci boli svedkami kvalitného volejbalu a opäť vytvorili skvelú atmosféru, za čo im patrí naša vďaka.“