VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: St. Ľubovňa - Svidník, extraliga 16. kolo

Vo východniarskom derby jasne navrch

VKM Stará Ľubovňa – VK Slávia Svidník 0.3 (-19,-22,-20)

Po odohratí štrnásteho kola najvyššej Slovenskej volejbalovej súťaže, sa Svidníčania opäť dostali na jej čelo, keď sa počtom odohratých zápasov dotiahli na VKP Bratislavu. Nakoľko v ich oboch vzájomných zápasoch dominovali chlapci spod Dukly, zaslúžene im patrí pozícia lídra súťaže. Aj napriek neúspešnému účinkovaniu v semifinále Slovenského poháre, kde v stredu podľahli favoritovi na celkové prvenstvo v lige aj pohári Humennému si mladí Svidníčania v extralige počínajú impozantne. Potvrdili to aj v sobotu, keď aj pred očami verných fanúšikov, pre ktorých klub v spolupráci s fanklubom zorganizoval výjazd, nedali nováčikovi zo Starej Ľubovne žiadnu šancu a absolútne zaslúžene si spod Ľubovnianskeho hradu odviezli povinné víťazstvo. Svidníčania dominovali vo všetkých herných činnostiach a úplne vymazali aj ich dve najväčšie hviezdy Németha, ktorý prišiel do Ľubovne práve zo Svidníka a Hudáka, ktorého pustilo na hosťovanie do konca januára Humenné. Oboch celkom jednoznačne svojimi výkonmi zatienili obaja blokári slavistov Faron so Skaskom.

Tréner Svidníka Jaroslav Vlk: „K zápasu chalani pristúpili maximálne zodpovedne, i keď mali v podvedomí dva zápasy v pohári a jeden v lige, práve v ktorom sme sa trocha vytrápili. No v tomto zápase nepripustili žiadne zbytočné dramatické situácie a jednoznačne sme dominovali. Vo výbornej atmosfére sa domáci vehementne snažili a hrali na hranici svojich možností, ale myslím si, že na dnešný Svidník to bolo veľmi málo a nedali sme im vôbec šancu“.

Zostava Slavie: Feňo, Skasko, Faron, Tholt, Malina, Drobňák, libero Gut (Rajduga)

Svidníčanov čakajú posledné dve kola extraligy, ktoré odohrajú v sobotu na horúcej pôde juniorskej reprezentácie v Trenčíne a hneď v pondelok 20.12 si zmerajú sily v televíznom zápase proti Myjave. Kým slavisti už majú istú účasť v skupine 1-4, obaja jeho súperi ešte o túto skupinu musia tuho bojovať. Televízny zápas môžete sledovať na obrazovkách STV 3 v pondelok 20.12.2010 o 18.00 hodine.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.