VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník - Púchov, extraliga 2. kolo

J. Vlk: Bolo to vydreté a vybojované víťazstvo

VK Slávia Svidník – VŠK Púchov 3:2 (23:25, 24:26, 25:20, 25:17, 15:13)

V druhom extraligovom kole nového súťažného ročníka sa Svidníčania predstavili pred vlastným publikom a spolu so súperom predviedli zaujímavý a vzácne vyrovnaný volejbal. Hoci domáci prvé dva sety prehrali nakoniec zásluhou veľkej bojovnosti získali zaslúžené víťazstvo. Od úvodného hvizdu prvého setu to bol vzácne vyrovnaný súboj. Ako sa hovorí každý chvíľku ťahal pílku. Raz vyhrávali domáci, po dvoch troch podaniach sa skoré otočilo na stranu súpera. Pomerne často však obaja superi kazili podania, v útoku domácich sa darilo najmä Tholtovi. Najvýraznejší bodový rozdiel medzi súpermi bol za stavu 20:23 a 21:24. V niekoľkých dlhších výmenách boli presnejší Púchovčania.

V závere setu bodom z podania znížil na 23:24 Rajduga, ale posledná lopta tohto setu patrila hosťom. Druhy set mal podobný priebeh ako ten úvodný. Opäť to bolo o rozdiele maximálne dvoch bodov medzi obidvoma mužstvami. Domáci vyhrávali 6:5, 10:9 a v závere setu 24:23. K úspechu im chýbala jedna lopta, ale hostia to ustali a troma bodmi za sebou nakoniec vyhrali aj v tomto sete. Aj v treťom sete sa ako prví vedenia ujali hostia. Až do stavu 14:14 to bolo opäť vyrovnane. Svidníčania potom získali trojbodový náskok (17:14) a niekoľkými vydarenými blokmi si svoje vedenie udržiavali. Stredom siete sa dokázal presadiť po spolupráci s nahrávačom Feňom najmä Skasko. Za stavu 22:20 sa Domáci koncentrovali na zaver setu a troma bodmi za sebou boli v tomto súboji prvýkrát v sete úspešní. Keď v úvode štvrtého setu vyhrávali hostia 0:3 zdalo sa, že to môže byť posledný set v tomto stretnutí. No od nerozhodného stavu 6:6 bol ďalší priebeh setu plne v réžii domácich. Opäť sa dokázal presadiť Skasko, Svidníčanom vyšlo aj niekoľko ulievok a úspešní boli aj na blokoch. Na stranu domácich body pribúdali s pravidelnosťou a do varu sa dostalo aj skvele publikum. Tento set domáci vyhrali plne zaslúžené a zápas tak dotiahli do rozhodujúceho skráteného setu. Ani v rozhodujúcom sete sa domáci neujali ako prví vedenia a tak museli doťahovať dvojbodové vedenie hosti. Postupne sa opäť dostavali do tempa a za stavu 9:9 získali tri lopty za sebou a boli veľmi blízko k celkovému víťazstvu. Púchovčania však dokázali stiahnuť až na 14:13 a opäť to bola v závere rozhodujúceho setu dráma. Nakoniec však rozhodol víťazným smečom Tholt. Hoci mali domáci zlý vstup do stretnutia, bojovnosťou a postupným zlepšovaním svojho výkonu predsa len získali cenne víťazstvo.

Zostava Svidníka: Feňo, Rajduga, Macko, Faron, Tholt, Drobňak (libero Gut, Turlik, Závacký, Malina, Barlik, Skasko).

Jaroslav Vlk, tréner Svidníka:
„Na stretnutie sme sa pripravovali s tým cieľom, že ideme jednoznačne za víťazstvom. Prehrávať 0:2 tak nebolo vôbec príjemné. Náš súper sa prezentoval kvalitnou hrou, v jeho kádri je väčšina skúsených hráčov. V prvých dvoch setoch nám chýbalo sebavedomie, každý jeden úder sme v podstate hrali so strachom a z toho vyplývalo, že nám nevyšli koncovky oboch prvých setov. Urobili sme preto nejaké zmeny v zostave, tretí set sme vydreli a uspeli sme aj vo štvrtom. V rozhodujúcom sete hostia spravili viacero chýb, tentoraz boli oni pod väčším tlakom, čo nám pomohlo. V domácich stretnutiach však musíme na súpera vyvinúť oveľa väčší tlak ako tomu bolo v dnešnom stretnutí. Vyšli nám však niektoré zmeny v zostave a určite takéto zápasy budú iba dvíhať kvalitu našej hry. Bolo to vydreté a vybojované víťazstvo“.

Najbližšie domáce extraligové stretnutie je na programe v sobotu 23. októbra o 17.00 hod. Súperom domácej Slávie bude druhé najlepšie mužstvo uplynulej sezóny Slávia VK PU Prešov.