VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Svidník - Trenčín, extraliga 8. kolo

VK Slávia Svidník – ATC COP Trenčín 3:1 (20, 14,- 21,14)

Mladíci z Centra olympijskej prípravy pricestovali do Svidníka po troch víťazstvách za sebou. Verili si aj v sobotu, ale domáci volejbalisti po úvodnej prehre sezóny v prvom kole zatiaľ napĺňajú svoje ambície na popredné umiestnenie.

Od úvodnej lopty prvého setu hrali domáci volejbalisti koncentrovane a až na zopár sekúnd počas celého setu vyhrávali. Hostia dokázali iba dvakrát zrovnať vedenie súpera (2:2, 4:4), domáci si postupne na svoje konto pripisovali bod po bode a svoj náskok si upevňovali. Najvyšší bol sedembodový (21:14). Hostia z neho v závere setu ukrajovali a tak za stavu 21:17 musel domáci tréner požiadať o oddychový čas. Po jeho skončení hostia uhrali ďalšie dva body a skóre setu bolo 21:19. Prekvapenie sa však nakoniec nekonalo a domáci volejbalisti zvíťazili v úvodnom sete zápasu o päť bodov. V tomto sete na najviac v útoku darilo Tholtovi, niekoľko pekných útokov mali aj Malina a Rajduga, stredom siete sa dokázal presadiť aj Skasko.

Aj druhý set mal podobný priebeh ako ten prvý. Jeho úvod bol vyrovnaný až do stavu 4:4. Potom domáci získali v rade štyri body, keď dvakrát zle zahrali hostia, Malina pridal bod priamo z podania a súpera prekvapila aj ulievka Feňa. Svidníčania si aj naďalej udržiavali štvorbodový náskok. Za stavu 17:13 získali v rade ďalšie tri body, keď najprv Rajduga vytĺkol súperove bloky, na sieti bol úspešný dvojblok Tholt – Skasko a útok Tholta skončil blízko pri postrannej čiare. Hostia si za stavu 20:13 pripísali už iba jeden bod a záver setu bol pre domácich doslova exhibíciou, čo skandovaným potleskom ocenila aj preplnená športová hala.

Po tomto suverénom závere druhého setu začali domáci opäť bezproblémovo a za stavu 4:0 si musel tréner hostí vziať oddychový čas. To im pomohlo znížiť vedenie domácich, ale tí opäť viedli o štyri body 7:3. Za tohto stavu prišlo k nepochopiteľnému skratu a mladý súper získal za sebou šesť bodov (7:9). V polovici setu sa potom súperi ťahali o každý bod, párkrát bol stav vyrovnaný (10:10, 13:13), dokonca po útoku Farona domáci opäť viedli 15:14. Hostia si však opäť dokázali vytvoriť dvojbodový náskok, ktorý v závere tretieho setu ešte zvýšili na štyri body.

Svidníčania nechceli dopustiť, aby sa o výsledku tohto pre nich dobre rozohraného zápasu rozhodovalo v skrátenom sete, čo nakoniec svojim výkonom potvrdili vo štvrtom sete. Okrem stavu 1:1 stále vyhrávali, niekoľko cenných lôpt získali aj vďaka bojovnosti, na podaní sa darilo Malinovi i Skaskovi. Domácim volejbalistom sa začalo dariť aj na sieti, či už v obrane alebo na útoku a tak ich náskok postupne narastal. Hosťom nepomohli ani striedania a tak víťazný set skončil rovnakým pomerom lôpt ako ten druhý. Pred nedeľňajším súbojom s nováčikom z Myjavy domácim volejbalistom dobre padol záverečný skandovaný potlesk spokojných divákov.

Zostava Svidníka: Feňo, Rajduga, Tholt, Skasko, Faron, Malina (libero Gut, Macko, Barlík, Závacký, Turlík, Drobňák).

Jaroslav Vlk, tréner Svidníka: „Dnešný náš súper bol veľmi dobre disponovaný v obrane i v útoku, herný systém má tento mladý hráčsky kolektív dobre prepracovaný a keďže sú v spoločnom centre prípravy majú odohraných množstvo zápasov. U nás stále ešte hľadáme tie najvýhodnejšie pozície pre niektorých hráčov. Bol to pre nás jeden z obávaných zápasov, no hneď na začiatku sme si povedali, že sa musíme do nich pustiť hneď od prvej lopty a nenechať im priestor na ich hru. Úvodné dva sety boli v našej réžii, súpera sme donútili k chybám. V treťom sete začal súper hrať iný druh servisu, smečovaným servisom sa nás snažil dostať pod tlak. My sme niekoľko servisov pokazili a tak vývoj setu bol pre nich priaznivejší a koncovku si už ustrážili. Do štvrtého setu som postavil našu najlepšiu obranu aby sme ubránili hosťujúceho Lízalu, čo, ako sa ukázalo, na súpera plne platilo. Darilo sa nám aj na podaní, čo hosťom robilo problémy na príjme“.