VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Svidník - Humenné, SP semifinále

Prvé pohárové semifinále úspešnejšie pre favorita

VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné 0:3 (-22, - 29, -17)

Volejbalisti úradujúceho majstra Slovenska pricestovali na prvé východniarske semifinále pohára aj s početnou diváckou kulisou a tak sa tento „iba“ pohárový súboj odohrával v skvelej atmosfére pred zaplnenou športovou halou.

Prvý set začali lepšie favorizovaní hostia, no domáci volejbalisti im nedovolili odskočiť na viac ako tri body. Takýto náskok získal súper až za stavu 9:12. Po skvelej reakcii Skaska na sieti pri ulievke to bol opäť už iba rozdiel jedného bodu (13:14). Po druhom technickom oddychovom čase náskok súpera narástol až na štyri body (14:18). Tréner Vlk si zobral oddychový čas a po smeči Malinu a po ďalších dvoch úspešným blokoch Skaska pri ulievkach súpera domáci znížili náskok na rozdiel jednej lopty. Po podaní Humenčanov do siete bol rozdiel v pomere lôpt opäť minimálny (20:21), ale po ulievke hostí a zlom príjme domácich to bolo už o tri body v prospech súpera. V závere setu si skúsenejší hostia trojbodové vedenie udržali.

Úvod druhého setu nenaznačoval, že tento bude nakoniec až tak dramatický a vyrovnaný. Hostia od nerozhodného stavu 3:3 získali štyri body za sebou a tak zákonite prišiel oddychový čas domácich. Po ňom získali Svidníčania dva body za sebou a náskok súpera stiahli. Nakoniec sa im podarilo vyrovnať na 10:10 a odvtedy to bol z oboch strán neľútostný boj o každú loptu za aktívnej podpory fanúšikov obidvoch mužstiev. Zlom vo vývoji tohto setu mohol nastať od stavu 18:18, kedy domáci získali dvojbodový náskok. Domáca Slávia viedla až o tri body (23:20), no súper štyrmi bodmi za sebou sa dostal do jednobodového vedenia. Odvtedy sa už mužstvá ťahali o každú loptu, atmosféra v hale gradovala. Za stavu 29:29 poslal Malina loptu z podania do autu a domáci pri poslednej lopte neuspeli na sieti.

V treťom sete po smeči Rajdugu získali domáci prvý bod, ale potom to už bolo v réžii favorizovaného Chemesu. Ten postupne svoj náskok zvyšoval, keď domáci v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma setmi viac vo svojej hre chybovali. Nakoniec tak zo Svidníka odchádzali bez straty setu a majú postup v Slovenskom pohári na dosah. Odvetné semifinále sa odohrá v Humennom v stredu 8. decembra.

Zostava Svidníka: Feňo, Tholt, Skasko, Malina, Rajduga, Macko (libero Gut, Drobňák, Barlík, Faron, Závacký, Turlík).

Jaroslav Vlk, tréner Svidníka:„Ešte pred zhodnotením dnešného súboja chcem vyzdvihnúť skvelú atmosféru, ktorá bola počas celého zápasu. Ťažko sa pri takom povzbudzovaní rozpráva medzi hráčmi a trénermi, no myslím si, že volejbal takéto prostredie potrebuje. Humenné hralo tak, ako sme to očakávali. Hoci boli nejaké vyjadrenia v médiách, že sú momentálne v kríze, tá je v ich prípade iba v európskych súťažiach. Tam sú totiž zápasy o level vyššie, ale kvalitu na slovenské súťaže majú nadštandardnú. Dnes proti nám hrali s minimom chýb, žiaľ my sme sa im nevyhli. Tak náročný zápas ako bol dnes sme v našej lige mali snáď iba na VKP. Humenčania majú podobných súbojov za sebou oveľa viac. Prvé dva sety boli vyrovnané, v tom druhom sme dokonca mali blízko k víťazstvu, no jeho koncovku sme nezvládli. Chlapcom nemôžem uprieť bojovnosť, no ich skúsenosti sa prejavili. My sme ešte stále vo fáze budovania mužstva a verím, že s týmto súperom ešte v tejto sezóne odohráme zápasy s pre nás lepším koncom. Najbližší víkend máme dosť nabitý a dnes to bola dobrá generálka na tieto zápasy. Verím, že v nich uspejeme a našim skvelým fanúšikom pripravíme opäť príjemné volejbalové zážitky.“