VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 10. kolo nadstavby: Svidník - Zvolen

V play-off sa stretnú s favorizovaným Humenným

VK Slávia Svidník– MVK VAV Lokomotíva Zvolen 3:0 (25:19, 25:13,25:20)

V poslednom kole nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov boli súperom Svidníka o záchranu bojujúci Zvolenčania. Domáci volejbalisti po dvoch prehrách na palubovkách súperov potvrdili svoju lepšiu hernú pohodu na domácej pôde a zaslúžene zvíťazili v troch setoch.

V prvom sete sa od stavu 1:1 postavil na podanie Németh a domáci volejbalisti získali v sérii šesť cenných bodov. Podiel na tomto bodovom zisku nemal iba podávajúci hráč, ale aj jeho spoluhráči, ktorí v úvode setu hrali dobre najmä na blokoch. Posledné podanie Németha v tejto sérii skončilo v sieti. Hostia sa však nevzdávali, bod po bodíku sťahovali náskok Svidníka, takže od stavu 8:8 sa začínalo odznova. Aj oni po vyrovnaní pokazili podanie, následne ich útok skončil a aute, nasledoval dobrý dvojblok domácich a po ese Tholta boli na koni opäť Svidníčania. Viedli 12:8, ale bojovní Zvolenčania opäť dokázali stiahnuť náskok súpera na jeden bod (13:12, 14:13 a 15:14). Od stavu 15:14 domáci volejbalisti začali postupne svoj náskok zvyšovať, a hoci niekoľko akcií bolo po chybách hráčov obidvoch mužstiev rozpačitých, no pre diváka zaujímavých, za ten lepší koniec v nich ťahali domáci a tak úvodný set v hernej pohode dotiahli do víťazného konca. Druhý set bol pre domácich oveľa jednoznačnejší. Hoci Zvolenčania v ňom získali prvý bod zásluhou opäť podania Németha získali Svidníčania vedenie 4:1. Tentoraz to boli iba tri body v sérii tohto podávajúceho hráča, ale naštartovali domácich volejbalistov k ďalšiemu dobrému volejbalu. Hostia sa chceli slamky nádeje chytiť ešte za stavu 4:3, ale domáci už taktovku v tomto sete držali pevne v rukách a neustále svoje vedenie zvyšovali. Darilo sa im na sieti, keď niekoľko bodov získali najmä po útokoch Skaska stredom, úspešní boli aj v činnosti blokujúcich hráčov. Najväčší bodový rozdiel medzi obidvoma súpermi v tomto sete bol za stavu 19:8, keď na tento bodový rozdiel ďalším útokom stredom siete prispel opäť Skasko. Rovnako jedenásťbodový rozdiel bol aj za stavu 23:12 a to už nikto nepochyboval o tom, že Svidníčania si pripíšu ďalší víťazný set. Najvýrovnanejším bol tretí a ako sa nakoniec ukázalo aj posledný set tohto stretnutia. V prvej polovici tohto setu bolo skóre zväčša remízové, prípadne o jeden až dva body plusové pre Svidníčanov. Domácim sa opäť darilo na blokoch a nebezpečné boli aj naďalej útoky stredom siete, a to zásluhou najmä Skaska a Macka. Za stavu 13:13 Drobňák vytĺkol bloky hostí a od tohto momentu už Svidníčania nedali šancu súperovi stav čo len vyrovnať. Hostia niekoľkokrát aj vplyvom nervozity pokazili podanie, niekoľko ich útokov skončilo v aute a domáci sa stále spoliehali na tie silnejšie stránky v tomto stretnutí – čiže dobré bloky a útoky stredom a pri kolíkoch. Posledný bod tohto pre oko diváka zaujímavého volejbalu získali Svidníčania po podaní hostí do autu a tak sa nakoniec mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva.

Zostava Svidníka: Závacký, Németh, Rajduga, Macko Tholt, Skasko (libero Soták, Vokál, Kseňák, Barlík, Drobňák, Škvarek).

Michal Kudla, tréner Svidníka: Predchádzajúce dve stretnutia na palubovkách súperov sme nezvládli najmä po psychickej stránke. Najvypuklejšie to bolo v prvom sete stretnutia v Prešove, kedy sme vyhrávali 15:9 a 16:10. No koncovku setu sme nezvládli. Hoci sme hrali dobre a bojovne. V mužstve nemáme vyloženú vodcovskú osobnosť a najmä na palubovkách súperov zápasy nezvládame psychicky. Aj dnes sme ukázali, že volejbal hrať vieme, no trápi nás psychika a s tým počas leta budeme musieť niečo urobiť. Dnešný zápas sme mali pod kontrolou, čo nám môže pomôcť do súbojov v play-off. Chlapci si schuti zahrali, podali veľmi dobrý výkon na všetkých postoch. Vynikajúco sme útočili i bránili, takže i pre diváka to bol určite zaujímavý zápas. Do playoff sme dostali vysoko kvalitného súpera, ktorého sa však pokúsime potrápiť. Bude to konfrontácia našej výkonnosti so špičkovým slovenským mužstvom, ktoré sa dokázalo presadiť aj v pohárovej Európe.

V stredu 3. marca sa v Humennom odohrá prvé stretnutie play-off medzi domácim Chemesom a Sláviou Svidník, odveta bude v sobotu 6. marca v športovej hale Slávie vo Svidníku.