VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Nadstavba 3. kolo extraligy: Svidník - N. Mesto

Ani v druhom víkendovom stretnutí nestratili set

VK Slávia Svidník – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

Po sobotňajšom víťazstve na palubovke VK STU Bratislava privítali Svidníčania na domácej pôde súpera, ktorému v tabuľke o 5. – 10. miesto patrilo posledné miesto. Už tradične pred vypredanou športovou halou potvrdili svoje ambície a v tabuľke skupiny im patrí prvé miesto.

Do útoku v prvom sete zavelil ten najsprávnejší – kapitán mužstva Kseňák. Po jeho troch prvých podaniach aj zásluhou presného útoku Tholta a dobrému dvojbloku domáci vyhrávali rozdielom troch bodov. Hoci ďalšie podanie poslal kapitán do autu domáci stále viedli. Iba v dvoch prípadoch bol stav úvodného setu nerozhodný a to za stavu 4:4 a 5:5. Od posledného nerozhodného stavu získali Svidníčania štvorbodové vedenie, keď dva body získali priamo z podania, útok Barlíka išiel od blokov súpera do autu a útok hostí skončil v sieti. Nové Mesto sa však nevzdávalo, náskok domácich stiahlo na rozdiel dvoch bodov, ale tí dobrou hrou na sieti i dobrými blokmi si neustále udržiavali 4 – 5 bodové vedenie. V závere tohto setu mali aj šesťbodový náskok a víťazný bod prvého setu získali po podaní Škvareka, keď útok hostí skončil v sieti.

Aj začiatok druhého setu patril domácim, ktorí od stavu 5:3 svoje vedenie neustále zvyšovali, keď sa opäť dokázali presadiť na sieti a pomerne dosť bodov získali aj po chybách súpera. Od stavu 12:4 akoby sa domáci týmto výrazným náskokom nechali učičíkať a hostia sériou šiestich bodov za sebou znížili na 12:10. Za tohto stavu sa dvakrát za sebou presadil v útoku Németh, Škvarek bodoval priamo z podania, Svidníčania boli úspešní aj na blokoch a tak postupne opäť získali vyšší bodový náskok (19:11, 20:13). To už nebolo pochýb, že ani v druhom sete si víťazstvo nenechajú ujsť. Nakoniec sa tento set skončil rovnako ako ten prvý.

Tretí set bol z pohľadu bojovne hrajúcich a po sobotňajšom víťazstve v Bratislave aj dobre naladených domácich volejbalistov asi najjednoduchší. Stále v ňom vyhrávali a súperovi nedali žiadnu možnosť na to, aby sa pokúsil ešte o nejaký zvrat v tomto súboji. Opäť im vychádzali bloky, dobre hrali aj na smeči a keďže súper vedomí si kvalít svojho súpera postupne rezignoval a nakoniec tento posledný set prehral o desať bodov. V domácom mužstve i medzi domácimi fanúšikmi tak panovala dobrá nálada a už teraz sa všetci určite tešia na derby súboj so Sláviou VK PU Mirad Prešov, ktorý sa odohrá vo svidníckej športovej hale v sobotu 23. januára 2010 so začiatkom o 18. hodine.

Zostava Svidníka: Kseňák, Németh, Barlík, Škvarek, Tholt, Skasko (libero Soták, Drobňák, Macko, Závacký, Vokál, Gut).

Michal Kudla, tréner Svidníka: S našimi výkonmi počas tohto víkendu musím vysloviť maximálnu spokojnosť, Dve stretnutia, dve víťazstvá, bez straty setu, to sa v tak vyrovnanej súťaži, akou je mužská volejbalová extraliga príliš často nevidí. Výkonom sme presvedčili najmä v sobotňajšom stretnutí, kedy sme porazili súpera z čela tabuľky o 5. až 10. miesto a každé víťazstvo, najmä na súperovej palubovke je veľmi cenné. Súťaž je vyrovnaná, každý môže prehrať s každým, takže víťazstvo v Bratislave si veľmi ceníme. Rovnako aj to dnešné, ktoré sa mohlo zdať, že bolo pomerne ľahké. No do začiatku februára je ešte možnosť doplniť kádre mužstiev, aj dnes náš súper nastúpil s hráčom, ktorý prišiel z Ústí nad Labem. Na súboj v Bratislave sme sa pripravili veľmi dobre po taktickej stránke a hoci sme v prvom sete prehrávali 20:17 nakoniec sme v ňom dokázali zvíťaziť 25:27. V ďalších dvoch setoch sme už súpera nepustili do nejakého výraznejšieho vedenia. Hoci sme dnes hrali s posledným mužstvom druhej skupiny takýto súboj nemôžme v žiadnom prípade podceniť. Boli sme však lepším mužstvom, hoci v určitých fázach sme mali problémy na prihrávke. Príležitosť zahrať si dostalo všetci hráči a verím, že sme uspokojili aj divákov.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.