VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 5. kolo nadstavby: Zvolen - Svidník

Svidník odišiel od adepta na vypadnutie s nakladačkou 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)

Po troch víťazstvách, ktoré volejbalistov Svidníka vyniesli na prvé miesto tabuľky v bojoch o piate až desiate miesto, nasledovala minulotýždňová domáca prehra s Prešovom. Tá rozprúdila bohatú diskusiu na stránke volejbalového klubu www.vkslaviasvidnik.sk. Aj napriek tejto prehre si Svidníčania udržali v tejto skupine prvé miesto. Umiestnenie v skupine bude dôležité pre play-off, v ktorom sa stretnú družstvá zo skupiny o prvé až štvrté miesto s prvými štyrmi družstvami z tabuľky o piate až desiate miesto.

Do Zvolena cestovali Svidníčania s obrovskou túžbou po víťazstve a potvrdení priebežného prvého miesta v tabuľke. Skutočnosť však bola úplne iná. Už pri nástupe na ihrisko bolo jasné, že to nebude také jednoduché.

Svidníčania začali nervózne a nekoncentrovane. Nedarilo sa im na prihrávke ani v útoku, o bloku ani nehovoriac. Zvolenčania výborne podávali a kvalitným podaním znemožňovali Slavistom akýkoľvek pokus o kombináciu. Rýchlo si vybudovali náskok, ktorý si v priebehu každého setu priebežne strážili. Ak sa Svidníčanom naskytla možnosť zvratu v sete, pokazeným podaním, alebo vlastnou chybou sa o ponúknutú možnosť sami pripravili. Svidníčanom sa nedarilo v žiadnej hernej činnosti, dokonca značnú časť bodov, ktoré v tomto zápase získali, im na ich konto pripísali samotní Zvolenčania svojimi občasnými chybami.

V drese Zvolena excelovala ich posila z talianskej najvyššej volejbalovej súťaže, blokár Július Šabo. Pre našich hráčov bol nad ich sily a na sieti si robil čo chcel. V drese Slavie sa nenašiel nikto, kto by mu dokázal zabrániť, aby sa presadil. Podľa informácií zo zákulisia volejbalovej extraligy Július Šabo odchádza do Francúzska, čo znamená, že ho v odvetách vo Svidníku neuvidíme.

Budúci víkend v rámci prvého kola odviet Svidníčania cestujú do Trenčína. S týmto juniorským výberom Slovenska v domácom zápase vyhrali tesne 3:2. Juniori sa postupne v extralige rozohrávajú a od zápasu k zápasu si viac veria, čo sa odzrkadľuje aj na ich výkonoch. Už teraz je jasné, že na ich palubovke budú musieť Svidníčania nechať srdce, ak budú chcieť v tomto zápase uspieť.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.