VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / 7. kolo nadstavby: Svidník - STU Bratislava

Vydreté, ale zaslúžené víťazstvo

VK Slávia Svidník – VK STU Bratislava 3:1 (25:14, 22:25, 25:22, 25:17)

Tri stretnutia po sebe prehrali svidnícki volejbaloví extraligisti a ako je to v našich pomeroch zvykom, odrazilo sa to aj na návštevnosti na sobotňajšom stretnutí s dovtedy druhým celkom nadstavbovej časti súťaže o 5. – 10. miesto. V sobotu sa v športovej hale Slávia predstavili volejbalisti VK STU Bratislava a prítomní diváci mohli byť s jeho priebehom spokojní. Ako prví v tomto dôležitom stretnutí podávali hostia, no vedenia sa ujali domáci. Dlho sa však z dvojbodového vedenia netešili, pretože hostia dokázali stále náskok domácich minimálne vyrovnať. No od remízového stavu 6:6 Svidníčania postupne svoje vedenie začali navyšovať, a to aj zásluhou dosť často nepresného podania hostí, no najmä presného uloženia lopty tesne k čiare, pohotovým ulievkam a dobrým blokom. V závere prvého setu dokonca viedli až rozdielom dvanástich bodov (20:8, 21:9), za stavu 23:10 to bol rozdiel až trinástich bodov. Nakoniec tento úvodný set domáci volejbalisti vyhrali o jedenásť bodov. Po prvom sete sa zdalo, že toto sobotňajšie stretnutie bude pre domácich volejbalistov bezproblémové. No v druhom sete Bratislavčania svoju hru spresnili, od jeho úvodu boli od stavu 2:2 stále vo vedení. Niekoľkokrát sa domácim predsa len podarilo stav setu zrovnať (12:12, 14:14, 18:18). Od posledného remízového stavu však hostia ušli na rozdiel štyroch bodov (18:22) a tento pohodový náskok si dokázali udržať až do konca setu. Začínalo sa teda odznova. Po úvodnom vedení domácich sa na koňa opäť dostali hostia a v polovici tretieho setu dokonca vyhrávali aj rozdielom šiestich bodov (6:12). Postupne však domáci náskok súpera sťahovali a po ďalších nepresných podaniach hostí a svojej zlepšenej útočnej i obrannej hre dokázali zrovnať na 18:18. Hostia však opäť odskočili na rozdiel dvoch bodov, ale od stavu 20:20 sa Svidníčania v tomto sete opäť dostali do vedenia a to si dokázali udržať až do konca setu. Posledný bod tejto časti hry po dobrom príjme Barlíka tvrdým smečom zaznamenal Skasko. V úvode štvrtého, ako sa nakoniec ukázalo aj rozhodujúceho setu, sa do vedenia opäť dostali hostia. No od stavu 7:7 už mali domáci volejbalisti pevne vývoj setu vo svojich rukách. Dokonca vyhrávali aj rozdielom jedenástich bodov (21:10). Nakoniec si pestrou útočnou hrou i zodpovednou činnosťou v obrannej hre, tak na blokoch ako aj v poli, si potrebný náskok udržiavali až do konca nielen štvrtého setu, ale celého stretnutia. Sobotňajší súboj bol pre divákov veľmi zaujímavý, mužstvá sa striedali vo vedení, no zápas sa nakoniec lámal v treťom sete, v ktorom Svidníčania dokázali zlikvidovať šesťbodové vedenie hostí a nakoniec v tomto súboji zaslúžene zvíťazili.

Zostava Svidníka: Németh, Tholt, Skasko, Barlík, Škvarek, Závacký (libero Soták, Vokál, Drobňák, Macko, Rajduga, Kseňák).

Michal Kudla, tréner Svidníka: Po troch prehratých stretnutiach sme išli do tohto súboja s jednoznačným cieľom zvíťaziť. Chlapci sa v tomto súboji opäť presvedčili o tom, že majú na to, aby hrali o vyššie priečky. Rozhodujúcim momentom bol tretí set, v ktorom sme pomerne vysoko prehrávali, no nakoniec sme jeho vývoj dokázali otočiť. Prvý a štvrtý set bol jednoznačne v našich rukách, takže myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Potešilo ma najmä naše dobré podanie, až na druhý set, v ktorom sme pokazili päť servisov. Dobre sme hrali aj na blokoch a presadzovali sme sa aj na sieti. Ak sa mám vrátiť k našim dvom posledným prehrám na palubovkách súperov niektorí z nich nám veľmi „nesedia“. A to je napríklad prípad Zvolena. V Trenčíne sme zápas mali vyhrať, viedli sme na sety 2:1, v tajbrejku to bolo 13:13, takže bolo to aj o šťastí. Pred sebou máme v nadstavbovej časti ešte tri stretnutia a urobíme všetko preto, aby sme v nich vyhrali a v tabuľke o 5. – 10. miesto sme sa dostali na čo najvýhodnejšiu pozíciu pre play off.