VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Rozhovor s Petrom Tholtom

Tesne pred koncom prvej časti tohtoročnej extraligovej súťaže vo volejbale mužov sa VK Slávia Svidník posilnil na poste, na ktorom doposiaľ kraľoval Martin Vokál. Peter Tholt prichádza do Svidníka z majstrovského Humenného a po jednom z prvých tréningov s družstvom Slávie sme mu položili zopár otázok.

Ako ste sa dostali k volejbalu a aké boli vaše volejbalové začiatky?

K volejbalu ma priviedol otec a hneď po nejakých tréningoch sa mi zapáčil. Chodil som na tréningy do Starej Ľubovne. Pôsobil som aj v juniorskom výbere Slovenska pod vedením trénera Olejňaka kde si ma všimol tréner Štrajanek a dotiahol ma do hviezdami nabitej Petrochemi Dubová.

Tam som trénoval pod vedením trénera Gutora. Kalneho či Štrajanka po boku hráčov ako Kardoš,Mojsejenko,Prochazka,Vavrek,Nebotov atd.

Mate za sebou bohatú športovú kariéru. Môžete nám povedať v koľkých kluboch, či štátoch ste pôsobili?

Ako žiak a junior v Starej Ľubovni. Potom nasledovala pre mňa veľmi prospešná trojročná púť v klube Petrochema Dubová, kde som bol suverejne najmladší hráč a získal s nimi bronzovú medailu. O rok bola Dubová majstrom Slovenska, no ja som hlavne pre štúdium na Prešovskej univerzite prestúpil do mladého ambiciózneho klubu v Prešove. Tam sa počas piatich rokov vytvorila jedna super partia študentov, ktorí mali jasný cieľ a to zisk zlatej medaily. Po brondze sa nám sen o titule splnil vo veľmi tvrdej konkurencii VKP, či Nového Mesta.

Po zisku zlata si ma tréner Jaroslav Vlk zobral do zahraničia. V BBTS Bielsko Biala (Poľsko) sme mali najvyššie ciele. Klubu však vypovedal zmluvu sponzor a traja skúsení hráči zmenili klub.

Nasledovalo štvorročne pôsobenie vo VK Chemes Humenné Boli to pekné hráčske roky so ziskom titulu no prišlo aj zranenie.

Zranil som sa v play off v zápase s najväčším rivalom VKP Bratislava .V kolene som si roztrhol krížny väz, poškodil meniskus či chrupavku. Doktori ma však už mám pocit vyliečili a som späť. Teraz plnohodnotne trénujem bez akýchkoľvek problémov s kolenom. Dúfam ,že to tak aj ostane.

Do Svidníka prichádzate z Humenného. Prečo ste v polovici sezóny opustili rady tohto klubu?

Minulý rok som takmer celý po spomínanom zranení nehral, v letnej príprave som mal problémy s kolenom a v Humennom sa uchytil Jakubov. Ja som sa tento rok ocitol na lavičke. Cítil som sa byť nevyužitý a preto cítil , že by to chcelo zmenu. Svidník znamená pre mňa výzvu, chcel by som mu pomôcť zapísať sa trvale medzi najlepšie kluby. Uvidíme???

Svidník ma v tomto ročníku mladý, ale veľmi perspektívny tím. Absolvovali ste už nejaké spoločné tréningy, ako aj prípravný zápas. Ako vy vidíte možnosti družstva v tejto sezóne.

Vo Svidníku je momentálne novo sa tvoriace družstvo, v podľa mňa správnom vekovom rozložení no trošku mu chýbajú skúsenosti .Vedenie klubu má určitú víziu a hlavne ambície. Všade kde som prišiel mám ciele najvyššie. Uvidíme čo ukáže čas a realita, ale určite budem spokojný s akoukoľvek medailou.

Liga je mám pocit vyrovnanejšia. Paradoxne jej kríza pomohla a vracajú sa skúsení hráči zo zahraničia. Teším sa na kvalitné zápasy.

Ste dvojnásobným majstrom Slovenska. Jeden titul ste získali s Prešovom, jeden s Humenným. Hovorí sa do tretice všetko dobre. Trúfate si ešte na jeden?

Samozrejme. V extralige som s výnimkou jednej sezóny bol minimálne v prvej štvorke a získal viacero medaily a v tomto by som chcel pokračovať do kedy na to hráčsky budem mať.

Aké sú vaše osobné ambície vo Svidníku?

Momentálne cítim herný výpadok a som zvyknutý na inú hru či pôsobenie na ihrisku. Potrebujem sa zohrať s nahrávačmi mam rád útočnú rýchlu hru s minimom chýb. Bude si to žiadať trpezlivosť a čas. Chcel by som družstvu pomôcť ako po hernej tak aj psychickej stránke. Verím, že nesklamem a svojou hrou a víťazstvami poteším nielen seba, ale hlavne divákov a ľudí okolo volejbalu vo Svidníku.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.