VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidníčania omladzujú

Tréner Slávistov Jaroslav Vlk omladzuje káder. Príchod Feňa (25 rokov), Farona (21), Malina (21) a taktiež Labika (21), ktorý ako kmeňový hráč Svidníka hosťoval minulú sezónu u účastníka druhej najvyššej Slovenskej súťaže v Kežmarku spôsobil, že vedenie volejbalového klubu VK Slávia Svidník sa rozhodlo už nepredlžiť zmluvy s dvojicou hráčov, univerzálom Martinom Vokálom a smečiarom Romanom Némethom. Druhý menovaný však veľmi dlho bez angažmánu nezostal. Na spolupráci sa dohodol s nováčikom extraligy zo Starej Ľubovne. Tá po piatich rokoch absencie v extralige využila možnosť účasti v nej, keď nahradila Nové Mesto Nad Váhom, ktoré svoj odchod pre finančné ťažkosti už avizovalo skôr. Ľubovňa sa o účasť v najvyššej Slovenskej súťaži usilovala na konci ročníka už v baráži, keď ako suverénny víťaz prvej ligy skupiny východ, najprv neuspela v kvalifikácii proti víťazovi skupiny západ Myjave 1:3 na zápasy a následne nad jej sily boli aj mladíci Slovenskej juniorskej reprezentácii z Trenčína 1:2.

Po Sotákovi, ktorý ukončil volejbalovú kariéru a Škvarekovi, Kseňákovi, ktorým taktiež skončila zmluva na konci sezóny, sa tak spomínaná dvojica Vokál, Németh pridali k pätici tridsať a viac ročných, ktorý opustili rady klubu. Ich odchodom sa tak výrazným spôsobom znížil vekový priemer družstva.

P.H.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.