VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Prípravný zápas proti Poľskému Fartu Kielce

Svidnícky volejbalisti počas svojej prípravy odohrali zápas proti Poľskému Fartu Kielce

Volejbalisti Slávie Svidník sa počas týždňa streli na prípravnom dvojzápase v Rzeszowe s účastníkom najvyššej Poľskej ligy Fartom Kielce. Tento ambiciózny celok ešte pred dvomi rokmi hrával tretiu ligu, keď sa mu za dve sezóny podaril fenomenálny kúsok a to postup do plusligy, ako nazývajú tamojšiu najvyššiu súťaž v Poľsku. Plus liga, momentálne úradujúcich majstrov Európy, je bez pochyb jedna z najkvalitnejších líg sveta. Fartu Kielce veľkou mierou o senzačne rýchly postup do Poľskej volejbalovej elity dopomohol aj Slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev Európy v Rusku Martin Sopko ml. No v dalšej sezóne presadiť sa v základnej šestke to mať jednoduché nebude ani on. Práve na post smečiara Kielcania angažovali Francúzskeho reprezentanta Xaviera Kapfera, ktorý prišiel z GFCO Ajaccio a Piotra Luku z AZS Czestochowa. Na poste nahrávačskej jednotky prišiel niekoľko násobný Poľský majster z majstrovskej Skri Belchatow Maciej Dobrowolski. Ten v Balchatovwe robil dvojku Španielskemu reprezentantovi Miguelovi Angelovi Falascovi.

Fart Kielce - VK Slávia Svidník 4:1 (25:18; 25:19; 25:15; 19:25; 25:22)
Fart Kielce - VK Slávia Svidník 5:0 (25:20; 25:16; 25:22; 28:25; 25:22)

O samotné zhodnotenie dvojzápasu sme požiadali trénera Slávie Jaroslava Vlka: „Záverom štvortýždňovej prípravy nám padlo vhod si zahrať dva zápasy s kvalitným súperom, kde sme prvý krát museli zlúčiť hráčov do jednej šestky a hráči bojovali o základnú zostavu. Súper nás dostatočne preveril a dúfam, že takýchto zápasov bude čo najviac, aby mužstvo mohlo rásť a hráči išli na plno. Bola to dobra škola po hernej, aj spoločenskej stránke. Hráči ukázali svoje pozitíva, ale samozrejme sa objavili pod tlakom kvality aj naše negatívne stránky, na ktorých ešte musíme popracovať, ale len v takýchto zápasoch sa môže družstvo profilovať a len ťažkí súperi odhalia naše slabiny. I keď sme prehrali obidva zápasy nám to dalo veľa a ako som povedal, bola to dobrá škola a dvojzápas splnil svoj účel“.

Existujúce fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.