VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Slávia Svidník na prestížnom OSTRAVA CUPE piaty

Svidníčania sa v piatok zúčastnili na prestížnom turnaji pod názvom OSTRAVA CUP 2010. Tak ako minulý rok, tak aj tento dostali pozvánku, ktorú veľmi radi prijali, lebo konfrontovať sa so výbornými družstvami z najvyššej Českej ligy nie je každodennou záležitosťou. Ostrava je víťazom Českého a aj novovzniknutého Česko-Slovenského pohára v uplynulej sezóne. A to je garancia vysokej kvality. Dodajme, že dres domácej DHL, pod ktorej hlavičkou Ostravčania hrávajú oblieka aj ďalší Svidníčan Marek Mikula. Turnaj bol rozdelený dvoch skupín. Prvú A skupinu tvorili DHL Ostrava (CZ), Fatra Zlín (CZ)a VK Slávia Svidník (SK). Druhú B skupinu Slávia Havířov (CZ), Slovenská juniorská reprezentácia (SK) a Poľský KS Jastrzebie Wiegel (PL). Svidníčania na rozdiel od minuloročnej účasti nešli na turnaj zbierať skúsenosti, ale uhrať aj nejaký výsledok. Ten sa im aj skoro podaril, keď v zápase s Ostravou, hlavne v prvom sete prehrali až v koncovkách. No zápas s druhým družstvom v skupine Fatrou Zlín bol už o inom, keď po víťaznom prvom sete, neudržali vedenie v druhom a zákonite prišiel trest. V rozhodujúcom treťom sa ťahali až do koncovky, keď tú napokon nezvládli a vlastnými chybami v závere sa pripravili o veľmi cenné víťazstvo. Prehra ich odsunula hrať zápas až o konečné piate miesto. Aj napriek značne naštrbenej psychike zo zápasu so Zlínom, sa po prehratých dvoch setoch Svidníčania pozbierali a KS Jastrzebie Wiegel nakoniec porazili v pomere 3:2. Na turnaji tak obsadili konečné piate miesto.

DHL Ostrava – VK Slávia Svidník 2:0 ( 25:23, 25.21)
Fatra ZLín – VK Slávia Svidník 2:1 ( 23:25, 25:21, 15:13)
Zápas o 5 miesto VK Slávia Svidník - KS Jastrzebie Wiegel 3:2 ( 17:25, 24:26, 25:18, 25:19, 15:11)

Hodnotenie trénera Jaroslava Vlka: V Ostrave nás čakala iná konfrontácia ako v Poľsku, pretože súperi v Čechách sú predsa len hrateľnejší, ako špičkové družstvá z Poľskej Plusligy. Nakoľko sa hralo v skupine len na dva sety, ťažko sme sa rozbiehali. Určite zohrala rolu aj lopta, na ktorú sme si nemali ani pomaly čas zvyknúť. Napriek tomu sme Ostravu v prvom zápase potrápili a nebyť rozdielu v lopte, ktorú nám bolo ťažko prijímať, mohol byť výsledok úplne iný. Čo sa týka Zlína, ten sme mali na lopatkách, viedli sme 1:0, ale nakoľko je to turnaj, chcel som dať priestor všetkým hráčom, čo poznačilo výsledok. Do zápasu o piate miesto som postavil mladšiu zostavu a následne to obmeňoval kvázi hráčmi zo základnej šestky a zápas sme bez problémov otočili. Som hlavne veľmi rád, že konečne začíname dobre pracovať v obrane a vieme si ňou pomôcť. Taktiež ma teší, že vieme útočiť aj z nie ideálne prihratej lopty.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.