VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Volejbalisti postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára

Svidnícky volejbalisti cestovali v stredu na odvetu Slovenského pohára do Starej Ľubovne, kde na palubovke domáceho mestského volejbalového klubu bojovali o postup do štvrťfinále. Keďže v domácom zápase Svidníčania jasne dominovali a po výsledku 3:0 tak potrebovali na postup v Ľubovni uhrať jeden set. Ten sa im podarilo uchmatnúť hneď v úvode a tak sa zápas, až na druhý set, dohral v réžii slávistov. Svidníčania si tak vybojovali postup do štvrťfinále pohára a na súpera, ktorý má vzísť z dvojice Púchov – Martin.

VKM Stará Ľubovňa – VK Slávia Svidník 1:3 (-20, 22, -19, -18)
/prvý zápas 0:3, postúpil Svidník/

Zostava: Závacký, Skasko, Macko, Tholt, Barlík, Rajduga, libero Gut (Faron, Drobňák, Turlík, Malina)

Tréner Jaroslav Vlk po zápase povedal:
„Stará Ľubovňa do odvety nastúpila v pozmenenej zostave, doplnenej o skúsených hráčov. My sme napriek tomu išli do zápasu zo zámerom potvrdiť svoj postup hneď v prvom sete. To sa nám aj podarilo. Po vyhratom sete sme však v ďalšom stratili koncentráciu, keď začalo pracovať podvedomie hráčov z postupu a robili sme strašne veľa chýb hlavne na podaní. Ďalšie dva už boli plne v našej réžii. Nakoniec dostali šancu okrem Feňa všetci hráči.