VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Volejbalisti Svidníka sa budú tento týždeň pripravovať v Tatrách

Počas piatkového turnaja sme sa stretli aj novým trénerom extraligových volejbalistov VK Slávia Svidník Jaroslavom Vlkom, pod vedením ktorého dňa 2. augusta 2010 začali svidnícki volejbalisti hlavnú prípravu na nový súťažný ročník.

„V máji a v júni sme absolvovali skôr taký zoznamovací tréningový proces, na ktorý sme nadviazali ďalšou prípravou už od 2. augusta. Venovali sme sa kondičnej a technickej príprave, doterajšie dva týždne sme využili v maximálnej miere. To čo sme si naplánovali sme aj vďaka počasiu naplnili. Hráčov som pochválil za ich prístup k tréningom, snáď tých mladších tento tréningový proces aj trochu bolel. Vyvrcholením tejto časti prípravy bol piatkový miniturnaj a na ďalšiu časť prípravy odchádzame do Tatranskej kotliny“.

Ako by ste zhodnotili spomínaný turnaj?

„Zápasy tohto turnaja sa hrali na tri sety, kde som mojich zverencov rozdelil podľa jednotlivých postov do dvoch vyrovnaných družstiev. Obidve naše mužstvá vyhrali nad juniormi Dinama Moskva, ktorí mali v kádri vhodné somatotypy hráčov. Sú mladí, urastení, perspektívny a za každým z tohto mužstva vyjde niekoľko reprezentantov Ruska. Na začiatok našej prípravy to bola veľmi dobrá herná previerka. Dalo to dosť veľa najmä pre mňa, pretože som mal možnosť vidieť, ako sa hráči správajú na ihrisku počas zápasov s inými súpermi, pod tlakom a v strese. Chlapci boli hladní po volejbale takže tento turnaj svoj účel splnil“.

Ako ste menovite rozdelili hráčov do spomínaných družstiev a čo Vám tento turnaj ukázal?

„Víťazne družstvo bolo v zložení Skasko, Faron, Fečko, Závacký, Rajduga, Drobňák a na poste libera Barlík. Druhé družstvo tvorili hráči Tholt, Feňo, Macko, Hanudeľ, Malina, Turlík a Gut. Tento turnaj mi ukázal, v čom a ako máme pokračovať v ďalšej príprave, na čo sa treba v prvom rade zamerať. Po kondičnej stránke je mužstvo dobre pripravené takže zameriavať sa zväčša budeme na hernú činnosť“.

Aký je ďalší program vašich zverencov?

„V nedeľu 15. augusta odchádzame na kondičné sústredenie do Tatranskej kotliny, budeme tam do konca tohto týždňa. Počas nášho tatranského pobytu sme sa mali zúčastniť trojdňového turnaja v Dolnom Kubíne, ale nakoniec sa tento neuskutoční. A tak sa predstavíme až v sobotu opäť na domácom turnaji. Ďalšia príprava bude pokračovať už v domácich podmienkach. V septembri, keďže sa začínajú pre väčšinu hráčov povinnosti na školách, tomu aj prispôsobíme tréningový proces a viac budeme trénovať v Prešove. Prvý septembrový týždeň odohráme turnaj vo Svidníku, potom sa predstavíme v Nitre, v poľskej Bielsko-Biala a nakoniec v Ostrave. Potom už začína nový ročník extraligy. Zápasov budeme mať dostatok, aby sme mohli vybrať tú najlepšiu šesticu hráčov do základnej zostavy. Aj tento turnaj mi ukázal, že po výkonnostnej stránke sú chlapci vyrovnaní a verím, že o post v základnej šestke sa športovo pobijú“.

Ako ste spokojný so zložením kádra vzhľadom na jednotlivé posty?

„Nahrávačský post v osobách Feňa a Závackého máme poriešený, na blokárskych postoch sa striedajú Macko, Faron a Labik. Na tomto poste môže hrať aj Skasko, ale toho pripravujem na univerzála, kde bude robiť konkurenciu Tholtovi. Na smečiarskych postoch sú to Rajduga, Malina, Drobňák, Barlík, Gutt a veľmi dobre sa ukazuje Peter Turlík, juniorsky reprezentant, ktorý prišiel z Trenčína. Na post libera pripadajú Barlík alebo Gutt. Skladba mužstva je perspektívna, sú to všetko mladí hráči, ktorí sa môžu zlepšovať a ich volejbalový vrchol ešte majú pred sebou. Výkonnosť tohto mužstva bude určite stúpať“.

Výsledky turnaja: VK Slávia Svidník (1. mužstvo) – Dinamo Moskva 2:1, VK Slávia Svidník (1. mužstvo) – VK Slávia Svidník (2. mužstvo) 2:1, VK Slávia Svidník (2. mužstvo) – Dinamo Moskva 2:1.

Poradie: 1. VK Slávia Svidník (1. mužstvo), 2. VK Slávia Svidník (2. mužstvo), 3. juniori Dinamo Moskva.

-bar-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.