VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Domáci hrad Svidníka ostáva nedobitný

Semifinálová séria medzi VK Slávia Svidník a VKP Bratislava sa v stredu presťahovala na východ Slovenska, kde platilo „môj dom, môj hrad“. Do posledného miesta naprataná športová hala hnala zverencov trénera Jaroslava Vlka za vyrovnaním stavu na 1:1, čo aj hráči po výsledku 3:1 naplnili. V prvom sete dominovali Svidníčania na blokoch a keď súpera často zrádzal servis, vyhrali ho hladko 25:14. VKP reagovalo zmenami v zostave a lepšou koncentráciou na jednotlivé herné situácie. Keďže domáci na zlepšený výkon Bratislavčanov nedokázali odpovedať, prehrali druhé dejstvo 20:25. Najväčšiu volejbalovú bitku priniesol tretí set, ktorý vyvrcholil v dramatickej koncovke. Hostia však opäť zaplatili vysokú daň za podanie, pretože posledné tri servisy pokazili, čím sa od stavu 22:21 sami vylúčili z hry. Svidník si väčšiu istotu na palubovke preniesol aj do štvrtého setu, v ktorom si postupne nazbieral náskok 13:6. Hostia síce z neho začali postupne ukrajovať, no hráči VK Slávia si už vývoj ustrážili a posledný set získali po symbolicky pokazenom podaní súpera pomerom 25:18. „Pokiaľ sme nechceli v sobotu riskovať ukončenie série, museli sme dnes vyhrať. Hoci sme nakoniec náš víťazný cieľ splnili, nebolo to jednoduché. Prvý set sme opäť zahrali ako z partesu. Veľmi dobre sme bránili na sieti a priebeh na palubovke sa podobal bratislavskému duelu, kde sa tiež mohlo zdať, že pôjde o jednoduchý volejbal. Už v prvom sete som však mal pocit, že odchádzame, čo potvrdil druhý set, v ktorom sme pokračovali v matnom výkone. Súper zmenil zostavu, začal do nás viac tlačiť plachtiacim podaním a nám nič nevchádzalo. Som rád, že sme sa s tým nakoniec vysporiadali a zápas vyhrali. Hoci sme si nepomohli podaním, pretože hostia si dobre prihrávali a na blokoch sme to mali ťažké, rozhodujúcim faktorom bola dnes práve naša obrana na sieti,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Osud zápasu sa lámal v treťom sete, kde sa obaja súperi preťahovali o každý bod, no ani jeden z tímov sa do sedla pevne posadiť nedokázal. Vo výbornej a korektnej atmosfére stúpali emócie po každej lopte. Tajničku tretieho setu musela rozlúštiť jeho koncovka, ktorú odštartovali sériou dvoch úspešných blokov T. Skasko s M. Rajdugom. Domáci viedli 21:19 a ďalšie tri lopty im Bratislavčania venovali pokazeným podaním. „V situácii, kedy sme sa ťahali bod po bode, záležalo na jednej, dvoch chybách a set sa mohol otočiť. Možno aj so šťastím, ale ako celok sme ho zvládli. Napriek tomu, že sme nehrali ideálne, lebo som cítil, že nie všetci hráči sú v pohode, priebeh tretieho a štvrtého setu sme si ustrážili v náš prospech. Play off je však práve o tom, že hráči bojujú o každú loptu a divákom ponúkajú dramatické predstavenia,“ dodal spokojný J. Vlk.

Volejbalistom VKP Bratislava opäť nevyšiel vstup do stretnutia, pretože prvý set prehrali, podobne ako doma, hladkým spôsobom. Tento vývoj ich však nerozladil a v druhom sete prepli na vyššie obrátky. Zápas vo Svidníku sa teda podobal prvému meraniu síl ako cez kopirák, len s tým rozdielom, že koncovku tretieho setu zvládli lepšie domáci, ktorí už doviedli duel do víťazného konca. „Aj dnes sme videli rovnako dramatický duel ako v sobotu. Opäť rozhodoval tretí set, no v tomto prípade ho lepšie zvládli domáci. Mrzí nás to, lebo pre nás to bol dôležitý zápas. Ak by sme vyhrali, mohli sme doma sériu ukončiť. Mám pocit, že druhý zápas bol, najmä zo strany Svidníka, bojovnejší, pričom my sme objektívne urobili viac chýb ako v Bratislave,“ zhrnul svoje hodnotenie tréner VKP Bratislava Jaroslav Nosek.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.